Strona główna/Aktualności/Miasto/Potrącono strażaka kierującego ruchem

Potrącono strażaka kierującego ruchem

09.12.2022 Miasto

Podczas przycinki drzew w rejonie cmentarza w Gaszowicach potrącono strażaka kierującego ruchem na ulicy Wiejskiej. 44-letni mężczyzna z obrażeniami został zabrany do szpitala. Rybnicka policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Kierowca peugeota potrącił strażaka kierującego ruchem. Zdj. policja Rybnik

Do wypadku doszło 8 grudnia około godziny 17.00 w Gaszowicach na ulicy Wiejskiej.

- W rejonie cmentarza trwała przycinka drzew. 62-letni kierujący peugeotem potrącił 44-letniego strażaka kierującego ruchem. Mężczyzna z obrażeniami został zabrany do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Do wypadku doszło w Gaszowicach w rejonie cmentarza. Zdj. Policja Rybnik

Rybnicka policja apeluje o ostrożność.

- Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze — zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie czy brak skupienia, mogą w ułamku sekundy doprowadzić do tragedii... Szczególną uwagę należy zwracać w rejonie skrzyżowań i przejść, na które wchodzący już mają pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Szczególnie szybko zapadający zmrok, może stwarzać zagrożenie dla pieszych, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o odblaskach! - informuje policjia. (OR)

Potrącony strażak został zabrany do szpitala. Zdj. Policja Rybnik

 

do góry