Strona główna/Aktualności/Miasto/Potrącono pieszą na Gliwickiej w Rybniku

Potrącono pieszą na Gliwickiej w Rybniku

08.02.2024 Na sygnale

7 lutego na ulicy Gliwickiej w Rybniku, na oznakowanym przejściu dla pieszych, kierowca forda potrącił 69-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. 

Potrącono pieszą na Gliwickiej w Rybniku. ZDJ. Policja Rybnik

Do zdarzenia doszło 7 lutego około godziny 21.20 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku na ulicy Gliwickiej.

- Kierujący fordem 33-latek, jadąc w kierunku Ronda Gliwickiego, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej z lewej na prawą stronę jezdni 69-letnią mieszkankę Rybnika. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

Do wypadku doszło po zmroku. Policja apeluje o ostrożność. Zdj. KMP Rybnik

Policjanci apelują o ostrożność.

- W związku z panującymi obecnie warunkami drogowymi oraz szybciej zapadającym zmrokiem i ograniczoną widocznością, bądźmy ostrożni na drogach. Pamiętajmy, że w przypadku wystąpienia opadów śniegu, czy deszczu, droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Bądźmy szczególnie ostrożni w okolicy przejść dla pieszych - to właśnie piesi są najbardziej narażeni na wypadki, które mogą skończyć się tragicznie. Gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych - zwolnijmy!
Policjanci apelują również do pieszych, by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania - mimo pierwszeństwa na przejściu, upewnijmy się, czy możemy to zrobić bezpiecznie. Zachęcamy również do stosowania elementów odblaskowych - również w miejscach nie wymaganych przepisami. Dzięki nim, jako piesi będziemy widoczni dla kierujących z dużej odległości, nawet podczas złej pogody, czy zmroku - informuje policja.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry