Strona główna/Aktualności/Miasto/Potrącenie pieszej na Zebrzydowickiej w Rybniku. Policja (..)

Potrącenie pieszej na Zebrzydowickiej w Rybniku. Policja apeluje o ostrożność

06.07.2022 Miasto

Dojeżdżając do przejścia dla pieszych powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdnią, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę - przypomina Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji. Niestety o tej zasadzie zapomniała wczoraj kierująca peugeotem, która potrąciła 23-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Zebrzydowickiej.

Kierująca peugeotem potrąciła 23-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Zebrzydowickiej. Zdj. Policja RybnikDo wypadku doszło 5 lipca około godziny 17.30 na „zebrze” na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku.


- 58-letnia kierująca peugeotem, jadąc w kierunku ulicy Budowlanych, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 23-latkę - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji, dodając, że piesza wpadła następnie na samochód marki volkswagen transporter, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu udzielenia pierwszeństwa pieszej.

Kobieta z obrażeniami ręki została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Kobieta z obrażeniami ręki została przewieziona do szpitala. Zdj. policja Rybnik

W związku z potrąceniem pieszego, policja przypomina o obowiązkach, jakie ciążą na kierowcach.

- Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdnią, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę - przypomina Bogusława Kobeszko.

Opracowanie redakcja

do góry