Strona główna/Aktualności/Miasto/Poszukiwani wpadli przez spalony obiad

Poszukiwani wpadli przez spalony obiad

28.10.2022 Miasto

Wczoraj (27 października) tuż przed południem w jednym z mieszkań przy ulicy Górnośląskiej w Świerklanach wybuchł pożar. Dzięki szybkiej interwencji służb ogień został ugaszony. To jednak nie koniec interwencji. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że domownicy są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

 Strażacy interweniowali w domu, w którym doszło do pożaru. Zdj. policja Rybnik

Do pożaru tuż przed 12.00 w jednym z mieszkań przy ulicy Górnośląskiej w Świerklanach. O silnym zadymieniu w domu, zawiadomił policjantów zaniepokojony świadek, który zauważył, jak z okna wydobywa się dym.

Okazało się, że 34-latka zasnęła i pozostawiła patelnię na kuchence gazowej, która zapaliła się. Na miejsce pożaru przyjechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz strażacy. Dzięki szybkiej interwencji służb pożar został ugaszony.

- To jednak nie koniec interwencji. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że mieszkanka powiatu rybnickiego i 40-letni mężczyzna są poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Oboje przebywają już za kratkami - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Ryniku.

Opracowanie Redakcja

do góry