Strona główna/Aktualności/Miasto/Posadzili brzozy nad Nacyną

Posadzili brzozy nad Nacyną

25.10.2022 Miasto

W ramach projektu „EUROPlantacjA” na Bulwarach nad Nacyną przedstawiciele działającej również na terenie naszego miasta Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu wraz z rybnicką młodzieżą posadzili 15 brzóz.

W sadzenie brzóz nad Nacyną zaangażowali się również młodzi ludzie. Zdj. Arch. organizatorówDrzewa przyjechały do Rybnika z Goczałkowic, mają po 12 cm w obwodzie i około trzy metry wysokości. O drzewa będą dbali nie tylko mieszkańcy, ale także pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej, którzy pomogli również w ich sadzeniu, podobnie zresztą, jak członkowie Fundacji Rething z Częstochowy.

15 brzóz przyjechało do Rybnika z Goczałkowic. Zdj. Arch. organizatorów

Sadzenie drzew poprzedziła gra terenowa, w której wzięło udział siedem drużyn z rybnickich szkół. Zadania dotyczyły miasta, a zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, którzy w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli.

Prace poprzedziła gra terenowa, w której zwyciężyli uczniowie z Tygla. Zdj. Arch. organizatorów

- Tak więc od 13 października spacerując Bulwarami możemy podziwiać te prawie trzymetrowe brzozy, które rosnąc będą też dawały cień w upalne dni - podsumowują uczestnicy akcji.

Projekt „EUROPlantacjA” finansowany jest w ramach Eurodeskowego Konkursu Grantowego.

Opracowanie: Redakcja

Brzozy nad Nacyną

14 zdjęć

W ramach projektu „EUROPlantacjA” na Bulwarach nad Nacyną przedstawiciele działającej również na terenie naszego miasta Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu wraz z rybnicką młodzieżą posadzili 15 okazałych brzóz. Pomogli im w tym także pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej oraz członkowie Fundacji Rething z Częstochowy. Sadzenie drzew poprzedziła gra terenowa na temat Rybnika, w której zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku i w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli.

 

do góry