Strona główna/Aktualności/Miasto/Posadzili 1000 drzew na terenie Rybnika

Posadzili 1000 drzew na terenie Rybnika

11.04.2023 Miasto

Pracownicy Elektrowni Rybnik, Fundacji Elektrowni Rybnik oraz trzecioklasiści z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, posadzili 1000 drzew na terenie Nadleśnictwa Rybnik. To efekt akcji „Lasy pełne energii”.

W akcję sadzenia drzew zaangażowali się również uczniowie Mechanika. Zdj. Archiwum organizatorów

- Staramy się angażować różne grupy. Dlatego lasy sadziły z nami przedszkolaki, pracownicy PGE, strażacy z lokalnych jednostek OSP i uczniowie rybnickich szkół. Do tej pory uczestnicy akcji „Lasy pełne energii” posadzili wiele drzew w pobliżu Elektrowni Rybnik, a tylko w tym roku przybyło tu około tysiąca nowych sadzonek sosny - podsumowuje Katarzyna Dutkiewicz, prezes Fundacji Elektrowni Rybnik.

„Lasy pełne energii” to autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, który jest prowadzony od ponad 23 lat. Co roku wiosną, we współpracy z Lasami Państwowymi, pracownicy PGE z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzą drzewa na terenie nadleśnictw.

W ramach tej akcji posadzono 1000 młodych drzewek. Zdj. Arch. org.

- Nikogo nie trzeba specjalnie namawiać do udziału w sadzeniu. To urozmaicenie zajęć szkolnych, ale przede wszystkim satysfakcja z tego, że można samemu mieć wpływ na otaczające nas środowisko i zrobić coś nie tylko dla siebie - mówi Marek Holona, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku.

I dodaje: - Nie bez znaczenia jest to, że sadzimy lasy w okolicy. To tutaj uczniowie jeżdżą ścieżkami rowerowymi czy chodzą na spacery. Myślę, że bardzo ważne jest poczucie, że mamy wpływ na to, co znajduje się wokół nas. Często to od nas zależy czy w okolicy znajdują się sterty śmieci czy rośnie las.

W roku ubiegłym uczestnicy „Lasów pełnych energii” posadzili ponad 75 tysięcy młodych drzewek. Zdj. Arch. org.

Celem programu „Lasy pełne energii” jest zwiększenie świadomości na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Tylko w 2022 roku uczestnicy akcji posadzili ponad 75 tysięcy młodych drzew - głównie sosen, świerków, dębów i buków - w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw.

Posadzili 1000 drzew

7 zdjęć

Pracownicy Elektrowni Rybnik, Fundacji Elektrowni Rybnik oraz trzecioklasiści z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, posadzili 1000 drzew na terenie Nadleśnictwa Rybnik. To efekt akcji „Lasy pełne energii”.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry