Strona główna/Aktualności/Miasto/Policjant z Rybnika ratował poszkodowanych w wypadku w (..)

Policjant z Rybnika ratował poszkodowanych w wypadku w Kornowacu

02.02.2023 Miasto

Wracamy do wypadku w Kornowacu, o którym pisaliśmy wczoraj. Przypomnijmy, w wyniku zderzenia toyoty z busem wiozącym pracowników dużej fabryki, do szpitala trafiło 10 osób. Jako pierwszy poszkodowanych ratował sierżant sztabowy Łukasz Czebotar z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Wypadek w Kornowacu. Zdj. KMP Rybnik

Wczoraj (1 lutego) około  godziny 5.20 oficer dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 935 w Kornowacu z udziałem dwóch samochodów. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych poszkodowanym pomocy udzialał sierżant sztabowy Łukasz Czebotar z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, który jadąc na służbę, był świadkiem wypadku i jako pierwszy ruszył na pomoc.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadący w kierunku Rydułtów osobową toyotą 34-letni mieszkaniec Raciborza, z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka busem - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

40-letni kierowca busa przewoził siedmioro pasażerów w wieku od 23 do 53 lat. Wszyscy uczestnicy z obrażeniami, w większości kończyn, zostali przetransportowani do szpitali. Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Obecny był również biegły z zakresu ruchu drogowego.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga dla pojazdów była przez kilka godzin zamknięta, a policjanci wyznaczyli objazdy. Raciborscy śledczy będą ustalali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Dodajmy, że Łukasz Czebotar, który jako pierwszy ratował poszkodowanych w wypadku w Kornowacu jest dzielnicowym dzielnicy Rybnik-Północ. 

Łukasz Czebotar jest dzielnicowym dzielnicy Rybnik-Północ. Zdj. KMP Rybnik

 

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Wypadek w Kornowacu. Bus z pracownikami jechał z Rybnika
Wypadek w Kornowacu. Bus z pracownikami jechał z Rybnika

Wypadek w Kornowacu. Bus z pracownikami jechał z Rybnika

do góry