Strona główna/Aktualności/Miasto/Policjanci z Boguszowic aresztowali podpalaczy

Policjanci z Boguszowic aresztowali podpalaczy

17.04.2024 Na sygnale

Funkcjonariusze z komisariatu Policji w Boguszowicach zlokalizowali i zatrzymali dwóch mężczyzn z Rybnika, którzy podpalili kilka pojemników na odpady. Straty wyceniono na około 15 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rybniku zdecydował o ich aresztowaniu na 2 miesiące. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór, 13 marca, dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymał zgłoszenia o płonących pojemnikach na śmieci, w rejonie ulicy Osiedle Południe, Patriotów, Lompy oraz Kadetów. Odpowiednie służby zostały natychmiast skierowane na miejsce. Strażacy ugasili pożary, a mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. Podczas patrolu zauważono mężczyznę w pobliżu ulicy Kadetów, wyrzucającego coś do śmietnika, który po zauważeniu policji podjął próbę ucieczki. Został jednak szybko złapany. Podczas dalszych czynności zatrzymano drugiego podejrzanego. Jeden z nich był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 Zatrzymani to 28-letni i 36-letni mieszkańcy Rybnika. Zdj. KMP Rybnik
Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy z Rybnika. Wczoraj usłyszeli pięć zarzutów. Zarówno 28-latek, jak i 36-latek, przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli swoje działania fascynacją akcjami gaśniczymi. Sąd Rejonowy w Rybniku postanowił aresztować ich na 2 miesiące. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry