Strona główna/Aktualności/Miasto/Policja zatrzymała czterech pracowników dozoru w kopalni (..)

Policja zatrzymała czterech pracowników dozoru w kopalni Chwałowice

06.02.2023 Miasto

Kryminalni z Zespołu do spraw Katastrof Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rybniku zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch „Chwałowice”. Zatrzymań dokonano w związku z wypadkiem z 19 listopada 2021 roku, w wyniku którego zginął jeden górnik, a dwóch odniosło obrażenia. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Policja zatrzymała czterech pracowników dozoru w kopalni Chwałowice. Zdj. Śląska Policja

Policjanci z Zespołu do spraw Katastrof Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rybniku w dniach 16 i 31 stycznia zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego.

- Mężczyźni byli odpowiedzialni za nadzór nad pracami związanymi z doszczelnieniem zrobów w likwidowanej ścianie Kopalni Węgla Kamiennego ROW Ruch „Chwałowice” w Rybniku. W trakcie tych prac w dniu 19 listopada 2021 r. doszło do wypadku, w wyniku którego zginął jeden górnik, a dwóch doznało wielomiejscowych urazów - informuje Aleksandra Nowara, oficer prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zatrzymani w wieku od 30 do 55 lat usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, w związku z narażeniem życia lub zdrowia pracowników. Zdj. Śląska Policja

Zatrzymani w wieku od 30 do 55 lat usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, w związku z narażeniem życia lub zdrowia pracowników. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz pełnienia funkcji kierowniczych związanych z nadzorem nad pracownikami. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry