Strona główna/Aktualności/Miasto/Piotr Kuczera przedstawił swoją drużynę

Piotr Kuczera przedstawił swoją drużynę

07.03.2024 Miasto

W czwartkowy wieczór w Domu Kultury w Chwałowicach odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej, rządzącej w Rybniku od jesieni 2014 roku. Było krótko i konkretnie. Urzędujący prezydent Piotr Kuczera, ubiegający się o trzecią, ostatnią już kadencję, podsumował swoje dotychczasowe dokonania i przedstawił plan na kolejnych pięć lat. Przedstawił też swoją ekipę osób kandydujących do rady miasta.

Drużyna Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych 2024 w Rybniku. Zdj. Wacław Troszka

Spotkanie rozpoczął Wojciech Kiljańczyk, były przewodniczący rady miasta, a obecnie zastępca prezydenta.

- Tworzymy największy klub radnych w radzie miasta, a chcemy jeszcze zwiększyć naszą reprezentację w radzie - mówił.

Piotr Kuczera przypomniał rok 1975, kiedy to w ramach reformy administracyjnej kraju powstał Rybnik w dzisiejszym kształcie (nie licząc dzielnicy Ochojec, która dołączyła później) złożony z 26 dzielnic.

Piotr Kuczera mówił o historycznej szansie, jak nazwał możliwość wykorzystania przez miasto funduszy Unii Europejskiej. Zdj. Wacław Troszka

Wyliczankę dokonań urzędujący prezydent rozpoczął od wybudowania drogi regionalnej Racibórz-Pszczyna i skutecznej walki ze smogiem. Wspomniał też o budownictwie mieszkaniowym, bulwarach nad Nacyną, ośrodku w Kamieniu czy o popularnym Pniowcu.

Mówiąc o planach na kolejną kadencję Piotr Kuczera rozpoczął od „historycznej szansy”, jak nazwał możliwość wykorzystania przez miasto odblokowanych niedawno funduszy Unii Europejskiej. 

Generalnie Piotr Kuczera zapowiedział kontynuowanie polityki „zrównoważonego rozwoju miasta” i realizację inwestycji miastotwórczych. Zapowiedział m.in. ukończenie w ciągu dwóch lat budowy hospicjum i modernizacji Juliusza. Mówił o hali sportowej i żłobku, który w partnerstwie z podmiotem prywatnym ma powstać na terenie po byłej Ryfamie.

- Wspólnota buduje! Koalicjo do boju! Porządną kampanię, uśmiechniętą kampanię czas zacząć! - zakończył swoje wystąpienie Piotr Kuczera.

Następnie przedstawił kandydatów na radnych KO w poszczególnych okręgach. Jest wśród nich kilkanaście „nowych” twarzy m.in. była rzecznik prasowa śląskiej policji Aleksandra Nowara, były drużynowy rybnickich wodniaków Bartosz Gliwa i dziennikarz Aleksander Gortat.

Urzędujący prezydent Piotr Kuczera kandyduje też do rady miasta. Będzie jedynką w okręgu wyborczym nr 3, obejmującym dzielnice: Meksyk, Chwałowice, Radziejów, Popielów, Niedobczyce i Niewiadom. Hasła wyborcze KO to „Rybnik w naszych sercach” i „Wspólny Rybnik”.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Rybnika 

Okręg pierwszy

 1. Wojciech Kiljańczyk
 2. Krzysztof Szafraniec
 3. Aleksandra Nowara
 4. Aleksander Gortat
 5. Bartosz Gliwa
 6. Arkadiusz Stec
 7. Danuta Kołodziejczyk
 8. Anna Duda
 9. Klaudia Potysz

Okręg drugi

 1. Łukasz Kłosek
 2. Grzegorz Głupczyk
 3. Aleksandra Kompała
 4. Jan Bochenek
 5. Michał Kempny
 6. Maria Stachowicz-Polak
 7. Helena Bojanowska
 8. Grażyna Kowalska

Okręg trzeci

 1. Piotr Kuczera
 2. Tadeusz Białous
 3. Marian Fojcik
 4. Izabela Nosiadek
 5. Weronika Marczak
 6. Sebastian Śmieja
 7. Anna Bieniek
 8. Zbigniew Lubszczyk

Okręg czwarty

 1. Radosław Knesz
 2. Franciszek Kurpanik
 3. Joanna Marciniak
 4. Hanna Kustra
 5. Radosław Ciokan
 6. Joanna Nasuta
 7. Bartosz Rupiński
 8. Grażyna Karcz-Maziarz

Kandydat do Sejmiku Województwa Śląskiego

Grzegorz Wolnik  - 1 miejsce na liście KO

Drużyna Koalicji Obywatelskiej

9 zdjęć

W czwartek 7 marca wieczorem w Domu Kultury w Chwałowicach odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Urzędujący prezydent Piotr Kuczera, ubiegający się o trzecią, ostatnią już kadencję, podsumował swoje dotychczasowe dokonania i przedstawił plan na kolejnych pięć lat. Przedstawił też swoją ekipę osób kandydujących do rady miasta.

Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

"Jest energia, moc i drużyna PiS"
"Jest energia, moc i drużyna PiS"

"Jest energia, moc i drużyna PiS"

do góry