Strona główna/Aktualności/Miasto/Piotr Kuczera, drugie narodziny przed drugimi igrzyskami

Piotr Kuczera, drugie narodziny przed drugimi igrzyskami

11.07.2024 Miasto

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy w ostatnim wydaniu „Gazety Rybnickiej”, nasz olimpijczyk, dżudoka Kejza Team Piotr Kuczera jeszcze przed wylotem do Paryża na letnie igrzyska Olimpijskie, może cieszyć się z narodzin drugiego dziecka.

Ania, Piotr i Klara, czyli szczęśliwi rodzice z dzieciątkiem Zdj. Archiwum prywatne

W minioną niedzielę w Gliwicach jego żona Ania urodziła córeczkę Klarę. Poród, na szczęście dla Piotra, odbył się kilka dni po wyznaczonym przez lekarza terminie i dzięki temu, tak jak w przypadku pierworodnego syna Janka, mógł on asystować przy porodzie. Ania i Piotr zameldowali się na porodówce dosłownie kilka godzin po powrocie Piotra z Hiszpanii, z ostatniego już przed igrzyskami międzynarodowego campu.
- Z lotniska na porodówkę! Dziewczyny na mnie poczekały! – taki wpis zamieścił w niedzielę na Facebooku szczęśliwy tata. Klara przyszła na świat w niedzielę 7 lipca o godz. 12.06 (miała 55 cm i ważyła 3380 g).

- Emocje, tak jak za pierwszym razem były duże choć w czasie porodu nikt o tym nie myślał. A gdy już było po wszystkim, zapanowała wielka radość. Klara przynajmniej na razie jest zupełnie inna niż Janek. Porównując ją do brata, to ma zdecydowanie więcej włosów, bo Janek miał ich niewiele – opowiada nasz  olimpijczyk Piotr Kuczera.

Malutka Klara nie wie jeszcze, że jej tata to kawał chłopa i wielki wojownik Zdj. Archiwum prywatne

Ania z Klarą przebywa jeszcze w szpitalu. Więc Piotr lekkie już codzienne treningi godzi z opieką nad Jankiem, w czym pomagają mu oczywiście jego rodzice, z którymi Ania i Piotr mieszkają – Muszę się wykazać… Ale ta wyjątkowa sytuacja ma swoje plusy, bo spędzam z Jankiem bardzo dużo czasu – mówi Piotr Kuczera.
Już w poniedziałek nasz olimpijczyk wyruszy do Cetniewa na ostatni obóz treningowy przed igrzyskami i po ostatnie szlify. W kolejny poniedziałek 22 lipca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego złoży ślubowanie, a 27 lipca wsiądzie do samolotu, który zabierze go do stolicy Francji. Turniej olimpijski w jego kategorii wagowej (100 kg) odbędzie się 1 sierpnia.

Natomiast jutro, w piątek 12 lipca z rybnickim olimpijczykiem Piotrem Kuczerą będzie się można spotkać w rybnickim Focus Parku; początek spotkania o godz. 10 na I piętrze galerii handlowej. Jak najbardziej polecamy!

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry