Strona główna/Aktualności/Miasto/Piknik z mundurowymi

Piknik z mundurowymi

02.07.2023 Miasto

Za nami pierwsza, bardziej rozrywkowa, odsłona wojewódzkich obchodów święta Służby Więziennej.

 W czasie pikniki dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają samochody służące do przewożenia więźniów. Zdj. Wacław Troszka

O 15 w Kampusie rozpoczął się piknik służb mundurowych, bo oprócz Zakładów Karnych z Raciborza i Jastrzębia-Zdroju Szerokiej swoje stanowiska ze sprzętem i zawodowymi akcesoriami wystawiły też inne służby mundurowe m.in. policja, straż pożarna, wojsko, ale też służba celna i Państwowa Administracja Skarbowa.

Jedna z piknikowych atrakcji. Zdj. Wacław Troszka

Dużą popularnością cieszyło się też stanowisko Lasów Państwowych, czyli Nadleśnictwa Rybnik, gdzie można było otrzymać za darmo sadzonki drzew liściastych i iglastych. Organizatorzy pikniku zadbali też o atrakcje dla dzieci. Bez wątpienia zaliczał się również koncert Arki Noego. Dla nieco starszych miłośników nieco cięższego brzmienia zagrała wieczorem Luxtorpeda, w której gra również Robert Friedrich (pseudonim Litza), lider Arki Noego.

Muzyczną gwiazdą pikniku słżb mundurowych była Arka Noego z jej liderem Robertem Friedrichem. Zdj. Wacław Troszka

W poniedziałek, 3 lipca o 10.30 na rybnickim rynku, po wcześniejszej mszy w Starym Kościele, rozpocznie się uroczystość oficjalna, którą zwieńczy około godz. 12 koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Pilsko".

Piknik służb mundurowych w Rybniku

28 zdjęć

W ramach wojewódzkich obchodów święta Służby Więziennej. W niedzielę 2 lipca w Kampusie odbył się piknik służb mundurowych. Oprócz Zakładów Karnych z Raciborza i Jastrzębia-Zdroju Szerokiej swoje stanowiska ze sprzętem i zawodowymi akcesoriami wystawiły też inne służby mundurowe m.in. policja, straż pożarna, wojsko, ale też służba celna i Państwowa Administracja Skarbowa.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry