Strona główna/Aktualności/Miasto/Pijany rowerzysta wjechał w samochód na Raciborskiej w (..)

Pijany rowerzysta wjechał w samochód na Raciborskiej w Rybniku

12.09.2023 Na sygnale

Ponad półtora promila alkoholu miał w organizmie 28-letni rowerzysta, który na ulicy Raciborskiej wjechał w zaparkowany samochód. Mężczyzna został zabrany do szpitala i ukarany wysoką grzywną.

Pijany rowerzysta wjechał w samochód na Raciborskiej w Rybniku. Zdj. policja Rybnik

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 września po godzinie 22.00 na ulicy Raciborskiej w Rybniku.

- Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 28-letni rowerzysta, jadąc „łącznikiem” ulicy Dworek z ulicą Raciborską, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego zjechał do prawej krawędzi jezdni i uderzył w zaparkowany pojazd marki citroen, w którym na miejscu kierującego siedział 42-letni mężczyzna - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasoa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Rowerzysta został zabrany do szpitala. Zdj. policja Rybnik

Rowerzysta został zabrany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rybniczanin za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 4 tysięcy złotych.

Cyklista uszkodził samochód. Zdj. policja Rybnik

- Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie, wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych - informuje rybnicka policja.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry