Strona główna/Aktualności/Miasto/Pijany motocyklista uderzył w maserati w Rybniku

Pijany motocyklista uderzył w maserati w Rybniku

14.11.2023 Na sygnale

Prawie promil alkoholu w organizmie miał 37-letni motocyklista, który doprowadził do kolizji na ulicy Niemcewicza. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w maserati. Zdj. policja Rybnik

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 listopada w Rybniku na ul. Niemcewicza.

- 37-letni kierujący motocyklem marki suzuki nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem osobowym marki maserati - informuje Szymon Muras z rybnickiej policji.

Uszkodzone maserati po zderzeniu. Zdj.policja Rybnik

To jednak nie koniec przewinień sprawcy kolizji. W toku wykonanych na miejscu prac mundurowi rybnickiej drogówki ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a dodatkowo jest nietrzeźwy. W jego organizmie był prawie promil alkoholu. Sprawca zdarzenia został zabrany do szpitala. Teraz odpowie za swoje czyny - jazdę w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo braku uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

Do kolicji doszło na ulicy Niemcewicza w Rybniku. Zdj. KMP Rybnik

- Apelujemy! Osoba, która zdecyduje się wsiąść do pojazdu pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może również skończyć się tragedią na drodze. Reagujmy za każdym razem, gdy podejrzewamy, że za kierownicę wsiada pijana osoba - apeluje rybnicka policja.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry