Strona główna/Aktualności/Miasto/Pijany kierowca wjechał w elewację stacji paliw na (..)

Pijany kierowca wjechał w elewację stacji paliw na Gliwickiej

13.03.2023 Na sygnale

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca fiata, który manewrując na parkingu stacji paliw w Rybniku przy ulicy Gliwickiej uderzył w elewację budynku, a następnie w pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Świadkowie zdarzenia zabrali kluczyki kierowcy i powiadomili policję.

Kierowca forda uszkodził pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Zdj. policja Rybnik

Dzisiaj (13 marca) około godziny 7.30, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na stacji paliw w Rybniku, przy ulicy Gliwickiej. Według relacji zgłaszającego sprawca zdarzenia jest pod wpływem alkoholu.

Jak ustalili policjanci z drogówki, kierujący fiatem, manewrując na parkingu stacji paliw, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w elewację budynku. Następnie 42-letni kierowca osobówki podczas cofania uderzył w pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Świadkowie zabrali kluczyki kierowcy forda i powiadomili policję. Zdj. KMP Rybnik

Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Kierowcy grozi kara 5 lat więzienia. Zdj. KMP Rybnik

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry