Strona główna/Aktualności/Miasto/Pijany kierowca chciał położyć policjantom kostkę (..)

Pijany kierowca chciał położyć policjantom kostkę brukową

26.07.2022 Miasto

10 tysięcy złotych łapówki oraz usługę położenia kostki brukowej proponował policjantom z Rybnika kierowca BMW przyłapany na jeździe na podwójnym gazie. Teraz, oprócz odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, grozi mu nawet 10 lat więzienia za propozycję korupcji.

Mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Zdj. Policja Rybnik

"Tonący brzytwy się chwyta..." - oświadczył mundurowym kierujący bmw. 47-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z rybnickiej grupy SPEED.

- Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i, jak się okazało, kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,8 promila alkoholu w organizmie - informuje starsza aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

- W czasie kontroli mieszkaniec powiatu rybnickiego zaproponował mundurowym 10 tysięcy złotych i wykonanie usługi położenia kostki brukowej, aby zapomnieli oni o całej sprawie i puścili go wolno - dodaje Kobeszko.

Za próbę przekupienia policjantów za kratkami może on spędzić nawet 10 lat. Zdj. Policja Rybnik

Teraz kara dla nietrzeźwego kierowcy może być o wiele większa niż 2 lata więzienia. Za próbę przekupienia policjantów za kratkami może on spędzić nawet 10 lat. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Opracowanie Redakcja

do góry