Strona główna/Aktualności/Miasto/Pijana matka wiozła dzieci. Wjechała w ogrodzenie

Pijana matka wiozła dzieci. Wjechała w ogrodzenie

02.09.2022 Miasto

Policjanci z Rybnika zatrzymali 42-letnią kobietę, która wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Pijana matka przewoziła w aucie czworo dzieci i doprowadziła do zdarzenia drogowego. Mieszkanka powiatu rybnickiego miała też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Pijana matka wjechała w ogrodzenie. Zdj. policja RybnikWczoraj, około godziny 18.40 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Stawowej w Łukowie Śląskim, gdzie czekał świadek, który ujął kierującą renault.

Zdj. Policja Rybnik

- Jak ustalili mundurowi, kierująca osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat.

W wyniku tego zdarzenia najmłodszy chłopczyk doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację. Na miejscu stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 42-latki.

Zdj. Policja Rybnik

Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 3,5 promila alkoholu. Ponadto kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że kierująca przywoziła dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych. Nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana przez policjantów do wytrzeźwienia. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Materiał Policji

do góry