Strona główna/Aktualności/Miasto/Pijana Białorusinka wjechała na "rondo z ptaszkami" na (..)

Pijana Białorusinka wjechała na "rondo z ptaszkami" na Żorskiej

02.01.2023 Miasto

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca renault, która wjechała na "rondo z ptaszkami" przy ulicy Żorskiej, uszkaszając znak znajdujący się na wyspie okrągłego skrzyżowania. 39-letnia obywatelka Białorusi została zatrzymana dzięki właściwej reakcji świadków, którzy zawiadomił o zdarzeniu mundurowych.

Kierująca renaultem wjechała na rondo przy Żorskiej i szkodziła znak. Zdj. policja Rybnik

W Nowy Rok, tuż po godzinie 7.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w rejon skrzyżowania o ruchu okrężnym ulic Żorskiej z Jaśminową w Rybniku. Na miejscu czekali zgłaszający, którzy ujęli kierującą renault.

To charakterystyczne rondo z dekoracjami w postaci ptaszków. Zdj. policja Rybnik

- Jak ustalili mundurowi, kierująca osobówką zjechała na lewą stronę drogi uderzając w znak pionowy. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 39-letniej obywatelki Białorusi. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie blisko 2,5 promila alkoholu - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

 

Uszkodzony został znak. Zdj. KMP Rybnik

Policja apeluje, by reagować, gdy jesteśmy świadkami podonych zdarzeń. - Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego — dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do "wyeliminowania" z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa - informuje policja.

Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić o tym stróżów prawa, którzy natychmiast sprawdzą taki sygnał. (OR)

Policję zaalarmowali świadkowie zdarzenia. Zdj. policja Rybnik

do góry