Strona główna/Aktualności/Miasto/Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

Pierwszoklasiści już po ślubowaniu

04.09.2023 Edukacja

Dzisiaj, 4 września, po wakacyjnej przerwie rok szkolny rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych i średnich. W 34 prowadzonych przez miasto szkołach podstawowych będzie się uczyć w Rybniku łącznie 9.871 uczniów. 1.338 z nich to pierwszoklasiści, którzy zapewne dzisiejszy, pierwszy dzień szkoły w swoim życiu zapamiętają na długo.

W Szkole Podstawowej nr 34 na uczniów pasowano dzisiaj 39 pierwszoklasistów z dwóch klas. Zdj. Wacław Troszka
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej w dzielnicy Smolna uroczyście do grona jej uczniów przyjęto dzisiaj 39 pierwszoklasistów. Będą się uczyć w dwóch klasach. 16-osobowa klasa I A jest klasą integracyjną, bo pięcioro jej uczniów to dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To bez wątpienia trudne wyzwanie, które stoi przed wychowawczynią tej klasy Małgorzatą Marciniak i tzw. nauczycielką wspomagającą Katarzyną Marią Matusik.

Wiceprezydent Piotr Masłowski wręczył początkującym uczniom SP nr 34 ufundowane przez miasto szkolne worki ze szkolnymi upominkami. Zdj. Wacław Troszka

Dyrektorka szkoły Beata Mielczarek, której w czasie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego towarzyszyli wiceprezydent Piotr Masłowski i przewodniczący rady rodziców Adam Hulbój, przy użyciu zaczarowanego ołówka pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Chwilę później złożyli oni uczniowskie ślubowanie, ślubując, że będą solidnymi i pilnymi uczniami, szanującymi nauczycieli i rodziców, a także kochającymi swoją ojczyznę. Wcześniej wiceprezydent Piotr Masłowski, życząc pierwszoklasistom udanego szkolnego startu, wręczył im ufundowane przez miasto szkolne worki z przydatnymi w szkole upominkami.
Co ciekawe, dla szkolnych debiutantów przygotowano mały test sprawnościowy - z woreczkiem do ćwiczeń na głowie maluchy musiały przejść po czterometrowej ławeczce. Wszystkim się udało!
Po części oficjalnej dzieciaki dostały od swoich rodziców tradycyjne tyty, czyli rogi obfitości z łakociami i pierwszy raz w życiu ustawiły się do klasowego zdjęcia.

Pierwsze klasowe zdjęcie w życiu. Zdj. Wacław Troszka

W całym Rybniku w rozpoczętym dopiero co roku szkolnym będzie funkcjonować w placówkach oświatowych łącznie 58 grup i klas integracyjnych. 14 w przedszkolach, 38 w szkołach podstawowych i 6 w liceach ogólnokształcących. Funkcjonują też trzy osobne placówki oświatowe dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Wszystkim uczniom, nauczycielom zresztą też życzymy, by rozpoczęty rok szkolny zleciał im tak szybko, jak zakończone dopiero co wakacje!

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 34

26 zdjęć

4 września, po wakacyjnej przerwie rok szkolny rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych i średnich. W 34 prowadzonych przez miasto szkołach  podstawowych będzie się uczyć w Rybniku łącznie 9.871 uczniów. 1.338 z nich to pierwszoklasiści, którzy zapewne dzisiejszy, pierwszy dzień szkoły w swoim życiu zapamiętają na długo.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej w dzielnicy Smolna uroczyście do grona jej uczniów przyjęto dzisiaj 39 pierwszoklasistów. Będą się uczyć w dwóch klasach. 16-osobowa  klasa I A jest klasą integracyjną, bo pięcioro jej uczniów to dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

Inauguracja II LO w Rybniku. "Nie będziemy was uczyć co myśleć, tylko jak myśleć"
Inauguracja II LO w Rybniku. "Nie będziemy was uczyć co myśleć, tylko jak myśleć"

Inauguracja II LO w Rybniku. "Nie będziemy was uczyć co myśleć, tylko jak myśleć"

do góry