Strona główna/Aktualności/Miasto/Pielgrzymka rybnicka nr 78

Pielgrzymka rybnicka nr 78

17.07.2023 Miasto

Trwają zapisy na 78. Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę, która rozpocznie się w środę 2 sierpnia.

Pątnicy wyruszą na pielgrzymkowy szlak, prowadzący na Jasną Górę 2 sierpnia. Zdj. Wacław Troszka
Obecnie zapisać można się w parafii św. Antoniego oraz w parafii św. Jadwigi Śląskiej. Od poniedziałku 24 lipca zapisy będą już przyjmowane wyłącznie w biurze pielgrzymkowym, które będzie funkcjonować w salce na tyłach probostwa parafii św. Antoniego. Od poniedziałku do piątku biuro to będzie czynne od godz. 11 do 19 oraz w poniedziałek i wtorek przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zapisać będzie się można jeszcze 2 sierpnia, czyli w dniu rozpoczęcia pielgrzymki, ale wtedy opłaty będą najwyższe.

Tak jak w ubiegłym roku kierownikiem pielgrzymki będzie ks. Paweł Zieliński, wikary z bazyliki św. Antoniego. Zdj. Wacław Trozka

Tegoroczną nowością są zapisy on line, które potrwają do 27 lipca. W tym trybie opłaty są nieco niższe, bo w przypadku dorosłych pątników wynoszą 80 zł (+ 1,60 zł), a dzieci i młodzieży uczącej się 50 zł. Za dzieci do lat trzech opłaty nie są pobierane. W przypadku zapisów tradycyjnych opłaty wynoszą odpowiednio 90 i 60 zł. By zapisać się on line trzeba wejść na stronę internetową pielgrzymki (pielgrzymka.rybnik.pl) i zapisać się do jednej z ośmiu grup. Co ważne, grupę V przewidziano dla osób z Pszowa, VII dla pątników z Wodzisławia Śląskiego zaś VIII z Jastrzębia-Zdroju. Za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymi mogą też zarezerwować sobie noclegi na trasie oraz miejsce w autokarze powrotnym do Rybnika.
Według programu pielgrzymki powitanie pielgrzymów z Rybnika i ościennych miejscowości na wałach jasnogórskiego klasztoru nastąpi w sobotę 5 sierpnia około godz. 15. Parafia św. Antoniego organizuje autokarowy przejazd do

Oficjalny plakat tegorocznej rybnickiej pielgrzymki

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Maryja wstała i poszła z pośpiechem. Więcej informacji o tegorocznej rybnickiej pielgrzymce na Jasną Górę na jej stronie internetowej (pielgrzymka.rybnik.pl).

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry