Strona główna/Aktualności/Miasto/Pielgrzymi wrócili z Częstochowy

Pielgrzymi wrócili z Częstochowy

07.08.2022 Miasto


Dobiegła końca 77. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Krótko po godz. 15 grupę reprezentacyjną pielgrzymów, która przemaszerowała spod dworca PKP ulicą Kościuszki, w drzwiach bazyliki św. Antoniego powitał jej proboszcz ks. Marek Bernacki, który sam 14 razy prowadził pielgrzymów z Rybnika. Większość jej uczestników wróciła z Częstochowy indywidualnie.

Reprezentacyjna grupa pielgrzymów przeszł dzisiaj spod dworca PKP do bazyliki św. Antoniego. Zdj. Wacław Troszka
W czasie, krótkiej modlitwy pielgrzymi dziękowali za owoce pielgrzymki i jej szczęśliwy przebieg.

Ta pielgrzymka to nasze wspólne dzieło - mowi ks. Paweł Zieliński, kierownik pielgrzymki. Zdj. Wacław Troszka

- Ta pielgrzymka to jest wspólne dzieło nas wszystkich również tych osób, które spotkaliśmy na jej trasie. Zależy mi, by ta pielgrzymka nie była tylko kilkudniowym wydarzeniem, chciałbym byśmy żyli nią przez cały rok - mówił w bazylice jej kierownik ks. Paweł Zieliński.
23 pątnikom obchodzącym okrągłe pielgrzymkowe jubileusze (od 25 pielgrzymek w górę) ks. Bernacki wręczył pamiątkowe dyplomy. W tym roku po raz 50. pielgrzymowały na Jasną Górę trzy osoby Anna Brzozowska, Bolesław Kuś i Zygfryd Kulik. Rekordzistką pozostaje Krystyna Dziuba, dla której tegoroczna pielgrzymka była już 56.

W drzwiach rybnickiej bazyliki pielgrzymów witał wodą święconą jej proboszcz ks. Marek Bernacki. Zdj. Wacław Troszka

- Pielgrzym nie grymasi, ale idzie w taką pogodę jaka jest. Najpierw były upały, a wczoraj przed południem zlał nas deszcz, ale nasza pielgrzymkowa msza na jasnogórskich wałach odbyła się już przy pięknej pogodzie. W czasie tej pielgrzymi było dużo modlitwy i dużo potu - powiedział nam ks. Paweł Zieliński.
11 września o godz. 19 pielgrzymi spotkają się w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Raciborskiej na modlitewnym czuwaniu. Ks. Bernacki zapraszał ich tam również na 10-lecie parafii, które będzie obchodzone 26 sierpnia.
Wacław Troszka

Czytaj także:

Pielgrzymi wrócili z Częstochowy

23 zdjęcia

Dobiegła końca 77. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W niedzielę 7 sierpnia, krótko po godz. 15 grupa reprezentacyjna pielgrzymów przemaszerowała ulicą Kościuszki spod dworca PKP do bazyliki św. Antoniego, gdzie pątników powitał jej proboszcz ks. Marek Bernacki.

 

do góry