Strona główna/Aktualności/Miasto/PiS przedstawił kandydata na prezydenta Rybnika

PiS przedstawił kandydata na prezydenta Rybnika

24.02.2024 Miasto

24 lutego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata w wyborach na prezydenta Rybnika. W szranki z obecnym prezydentem Piotrem Kuczerą zamierza stanąć Andrzej Sączek, radny miejski z Chwałęcic.

Andrzej Sączek kandydatem na prezydenta Rybnika. Zdj. Facebook Andrzej Sączek

Dosyć nietypowo przedstawił kandydata Prawa i Sprawiedliwości poseł Bolesław Piecha.

- Andrzej Sączek to człowiek o ogromnej energii. Jak czasami przychodzi do biura, to trzeba potem trzy dni sprzątać, tyle zamieszania zrobi. Człowiek z ogromną pasją, czasami ta pasja odzwierciedla się w tym, co na Śląsku pewnie wiecie, co to jest: ma niewyparzony pysk. Ale ten niewyparzony pysk w tych sprawach, które dotyczą rybniczan, naszego dobra i pomyślności jest bardzo ważna - mówił Bolesław Piecha.

Kandydat na prezydenta jest radnym miejskim. Andrzej Sączek od 1991 roku jest związany z górnictwem, gdzie przeszedł wszystkie szczeble do stanowiska dyrektora ds. szkoleń kadry i rozwoju. Swoje pierwsze kroki w samorządzie stawiał w radzie dzielnicy Chwałęcicie.

Podczas wystąpienia na rynku wymienił swoje priorytety czyli edukację, działania społeczne, sport, przedsiębiorczość, biznes, przemysł i górnictwo. Mówił, że zależy mu na współpracy między szkołami wyższymi, jednostkami naukowo - badawczymi, przedsiębiorcami, edukacją i przemysłem. Chce też wprowadzenia bezpłatnej komunikacji, żeby połączyć wszystkie miasta.

Andrzej Sączek to kolejny kontrkandydat obecnego prezydenta Rybnika Piotra Kuczery w wyborach 7 kwietnia. Start zapowiedział także przedsiębiorca Tomasz Pruszczyński, właściciel portalu rybnik.com.pl, kandydat Stowarzyszenia Lepszy Rybnik. Nie poznaliśmy jeszcze pozostałych kandydatów w walce o fotel prezydenta Rybnika. (AK)

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry