Strona główna/Aktualności/Miasto/Otwierają most na Mikołowskiej w Rybniku

Otwierają most na Mikołowskiej w Rybniku

27.11.2023 Miasto

Dobra wiadomość dla kierowców - szybciej wrócą z pracy do domu. Dziś (poniedziałek, 27 listopada) przed godz. 17 zostanie otwarty dla ruchu nowy most nad rzeką Rudą w ciągu ulicy Mikołowskiej (DW925). Kierowcy nie będą musieli tracić czasu i korzystać z objazdów.

W poniedziałek 27 listopada otwarty zostanie most na Mikołowskiej w Rybniku. Zdj. Adam Nosiadek

Nowy most ma długość 18 metrów i szerokość ponad 16,5 metra. Na dojeździe do obiektu wykonawca wykonał m.in. kanalizację deszczową, zabudował urządzenia podczyszczające oraz nową konstrukcji drogi na długości 78 m wraz z chodnikami.

Przypomnijmy, że prace prowadzone na ulicy Mikołowskiej od lutego br. obejmowały przebudowę dwóch obiektów: wiaduktu drogowego, nad zlikwidowaną linią kolejową kolei piaskowej w dzielnicy Kamień (oddany do użytku 10 listopada br.) oraz mostu nad Rudą w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Nowy most ma 18 metrów długości. Zdj. A.Nosiadek

Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonało wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o. ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Na realizację inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry