Strona główna/Aktualności/Miasto/Ostatni dzień zapisów na rybnicką pielgrzymkę

Ostatni dzień zapisów na rybnicką pielgrzymkę

01.08.2023 Miasto

Jutro, 2 sierpnia o 9.30 z bazyliki św. Antoniego ruszy w drogę pierwsza grupa uczestników 78. Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dzisiaj więc ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę.

Plakat tegorocznej pielgrzymki, inspirowany logiem Światowych Dni Młodzieży odbywających się teraz w portugalskiej Lizbonie prezentuje kierownik rybnickiej pielgrzymki ks. Paweł Zieliński
Obecnie można to zrobić już wyłącznie w biurze pielgrzymkowym, które od godz. 11 do 19 działa w salce na probostwie parafii św. Antoniego, w sąsiedztwie bazyliki.
Wymarsz pielgrzymów poprzedzi msza św., która w bazylice św. Antoniego rozpocznie się jutro o godz. 8. Pielgrzymów po raz kolejny poprowadzi wikary z Antoniczka ks. Paweł Zieliński, który kierownikiem rybnickiej pielgrzymki jest od roku 2018.
Kierowców już teraz przestrzegamy przed jutrzejszymi (2 sierpnia) przedpołudniowymi utrudnieniami w ruchu. Te będą dotyczyć głównie ul. Gliwickiej, bo w związku z modernizacją mostów w ciągu ul. Mikołowskiej, pielgrzymi pójdą starą trasą, czyli deptakiem w dół i dalej ul. Gliwicką do Gliwic.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry