Strona główna/Aktualności/Miasto/Oskar - pierwszy rybniczanin z nowego rocznika

Oskar - pierwszy rybniczanin z nowego rocznika

02.01.2023 Miasto

- Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego początku nowego roku - mówią jednym głosem Sabina i Dawid Bednorzowie, rodzice malutkiego Oskara, który przyszedł na świat krótko po noworocznym przesileniu - 1 stycznia o godz. 1.10 w rybnickim szpitalu wojewódzkim w Orzepowicach. To pierwszy rybniczanin, który urodził się w nowym - 2023 roku. Nie wykluczone, że jest też pierwszy na Śląsku.

Najmłodsi stażem rodzice w Rybniku, czyli Sabina i Dawid Bednorzowie ze swoim pierworodnym synem Oskarem. Zdj. Wacław Troszka

Oskar jest pierworodnym dzieckiem swoich rodziców, mieszkających w dzielnicy Wielopole, z której pochodzi jego mama. Tata - elektryk pracujący na powierzchni kopalni Jankowice, pochodzi z Niedobczyc. Maluch w chwili narodzin ważył 3,290 kg i mierzył 54 cm.
- Wiedzieliśmy, że będzie syn. Miał się urodzić 16 stycznia; planowaliśmy poród rodzinny, ale ze względu na podniesione ciśnienie lekarz zdecydował o wcześniejszym cesarskim cięciu. Wszystko poszło dobrze. Oskar dużo śpi i bardzo mało płacze - opowiada dumna mama.

Oskar Bednorz, pierwszy rybniczanin z rocznika 2023. Zdj. Wacław Troszka

Właśnie ze względu na podniesione ciśnienie trzy dni wcześniej trafiła na oddział patologii ciąży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku-Orzepowicach. W sylwestrowy wieczór około godz. 21 zadzwoniła do męża, z informacją, że jest sama na sali, że może do niej przyjechać. Oczywiście przyjechał. Niespełna cztery godziny później urodził się ich syn Oskar. Imię wybrali mu razem.

Pamiątkowe zdjęcie z ordynatorką oddziału neonatologii Ewą Adamiec-Poniewierką i pielęgniarką oddziałową Małgorzatą Godziek (pierwsza z prawej). Zdj. Wacław Troszka

Rodzice noworocznego pierwszaka otrzymali od kierownictwa oddziału neonatologii wyprawkę dla swojej pociechy. My również życzymy, by szczęśliwie i zdrowo się chował.
WaT

do góry