Strona główna/Aktualności/Miasto/Olbrzymia tragedia w Wodzisławiu. Trzy młode osoby (..)

Olbrzymia tragedia w Wodzisławiu. Trzy młode osoby zginęły w wypadku

14.01.2024 Na sygnale

Olbrzymia tragedia w Wodzisławiu Śląskim. Wczoraj (13 stycznia) około godziny 20.30 na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego doszło do wypadku, w którym śmierć na miejscu poniosły trzy młode osoby.

Tragiczny wypadek w Wodzisławiu. Zdj. policja Wodzisław

- Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego - relacjonuje komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik wodzisławskiej policji.

- W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi - dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi - 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego - informuje oficer prasowa.

Na miejscu śmierć poniosły trzy młode osoby. Zdj. policja Wodzisław

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W miejscu zdarzenia do godziny 2.00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania na którym doszło do wypadku były zablokowane do czasu zakończenia czynności.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry