Strona główna/Aktualności/Miasto/Okradli nieczynną siłownię w Rybniku. Zabrali hantle, (..)

Okradli nieczynną siłownię w Rybniku. Zabrali hantle, stepy, maty do fitnessu

08.12.2022 Miasto

Hantle, stepy do ćwiczeń, rakiety do gry, maty do fitnessu i wiele innych rzeczy o wartości ponad 26 tysięcy złotych padło łupem złodziei, którzy włamali się do byłej siłowni przy ulicy Żorskiej w Rybniku. Złodziejski duet zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach we współpracy z policjantami z Czerwionki-Leszczyn.

Złodziejski duet zatrzymali kryminalni z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach we współpracy z policjantami z Czerwionki-Leszczyn. zdj. pixabay

Do włamań do byłej siłowni na terenie Rybnika doszło w okresie od 1 do 24 listopada.

Włamywacze podjechali samochodem pod budynek. Następnie kobieta pozostała w aucie i pilnowała na zewnątrz, mężczyzna natomiast włamał się do wnętrza i kradł wszystkie przedmioty, które znalazł w pomieszczeniach - informuje Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Łupem złodziei padły między innymi: torby sportowe, rakiety do gry, maty do fitnessu, hantle wraz z obciążnikami, stepy do ćwiczeń, ale również krzesła barowe, biurka, głośniki, komputery, buty, odzież, a nawet pralka. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Podczas wykonywania czynności w tej sprawie, śledczy ustalili osoby, mogące mieć związek z tymi zdarzeniami.

Okazało się, że złodziejski duet wystawiał skradzione przedmioty na portalach internetowych.

W wyniku czynności policjanci zatrzymali podejrzanych o przestępstwo. 37-letni mężczyzna oraz 32-letnia kobieta usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem i przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara od roku do dziesięciu lat pozbawiania wolności. 

Materiał Policji

do góry