Strona główna/Aktualności/Miasto/Odśnieżali dach marketu. Spędzili na nim całą noc

Odśnieżali dach marketu. Spędzili na nim całą noc

05.12.2023 Na sygnale

Trzech mężczyzn zostało zatrudnionych do odśnieżania dachu marketu. Spędzili na nim całą noc. Panowie byli nietrzeźwi, a jeden z nich był poszukiwany przez policję…

Mężczyźni zostali zatrudnieni do odśnieżania dachu. Spędzili na nim całą noc. Zdj. ilustracyjne pixabay

Wczoraj (4 grudnia) nad ranem rybniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na dachu jednego z marketów spożywczych znajduje się trzech mężczyzn, którzy proszą o pomoc.
Policjanci natychmiast udali się na miejsce i razem ze strażakami pomogli zejść mężczyznom na ziemię.

- Okazało się, że 3 panów zostało zatrudnionych do odśnieżania dachu. Rybniccy mundurowi ustalili, że panowie spędzili tam całą noc - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyszło na jaw, że mężczyźni są nietrzeźwi. Na tym jednak nie koniec. Policjanci będący na miejscu zauważyli, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany. Został zatrzymany przez stróżów prawa.

- W tej sytuacji nie doszło do tragedii, jednak pamiętajmy o tym, że realizacja swoich obowiązków w czasie pracy w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Ponadto miejmy na uwadze, że dni, a zwłaszcza noce są mroźne. Temperatury spadają zdecydowanie poniżej 0 stopni Celsjusza. Długie godziny spędzone na zewnątrz w połączeniu z alkoholem, który złudnie rozgrzewa organizm, mogą okazać się tragiczne w skutkach - informuje policja, apelując o to, by zwracać uwagę na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry