Strona główna/Aktualności/Miasto/Odjazdowy bibliotekarz znów w trasie

Odjazdowy bibliotekarz znów w trasie

06.05.2024 Miasto

6 maja ruszają zapisy chętnych do udziału w czerwcowym rajdzie rowerowym „Odjazdowy bibliotekarz”, na który zaprasza, jak co roku, rybnicka biblioteka. Tym razem trasa prowadzić będzie do Niewiadomia, skąd rowerzyści dotrą do Rydułtów.

Tak było przed rokiem na starcie "Odjazdowego bibliotekarza". Zdj. Arch. GR/Wacław Troszka

Strat rajdu zaplanowano 8 czerwca o 9.00, tradycyjnie spod biblioteki na Paruszowcu-Piskach, a zapisy ruszają już dziś 6 maja (telefonicznie: 32 4221320, e-mailowo:WYŚLIJ WIADOMOŚĆ lub osobiście w filii nr 4, ul. Za Torem 3b).

Tegoroczna trasa rajdu wiedzie przez: Orzepowice - Śródmieście - Zamysłów - Las Nacyński - Niedobczyce aż do Niewiadomia. Tam zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem Zabytkowej Kopalni „Ignacy”, po którym rowerzyści pojadą widokową trasą do Rydułtów.

- Pokażemy nieznane rybniczanom miejsca: bramę kopalni, stanowisko dokumentacyjne przyrody nieożywionej „Skałka”, wylot tunelu kolejowego i pomnik powstańczy. Powrotna część trasy będzie wiodła przez Czernicę, Szczerbice i Jejkowice, a stamtąd mało uczęszczanymi drogami, częściowo lasem w okolicy Gzelu i dalej ścieżkami rowerowymi na Paruszowiec - zachęcają organizatorzy rajdu, który ma się zakończyć około godz. 15.00.

Materiały prasowe.

W bezpłatnej rowerowej eskapadzie mogą wziąć udział wszyscy chętni posiadacze sprawnych rowerów, a dzieci do lat 18 - jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby dorosłej (dzieci obowiązkowo jadą w kaskach). 

(S)

 

do góry