Strona główna/Aktualności/Miasto/Odblaskowa Szkoła w Rybnickiej Kuźni

Odblaskowa Szkoła w Rybnickiej Kuźni

16.11.2023 Edukacja

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Rybnickiej Kuźni biorą udział w konkursie „Odblaskowa szkoła” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Odblaskowa Szkoła w Rybnickiej Kuźni. Zdj. SP nr 15

Głównym zadaniem konkursu jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze i noszenia elementów odblaskowych, które mają ogromny wpływ na widoczność na drodze, a co za tym idzie na bezpieczeństwo.

- Podjęliśmy wiele działań, by uświadomić dzieciom, jakie to ważne. Uczniowie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, ale pamiętaliśmy również o seniorach, którym podarowaliśmy latarki. Tworzyliśmy też makiety ruchu drogowego, dzięki którym uczniowie poznali układy skrzyżowań i rond. Kolejnym zadaniem było stworzenie plakatu promującego akcję „Odblaskowa szkoła” - podsumowują w szkole.

Uczniowie wzięli też udział w spacerze, podczas którego poznawali znaki drogowe w najbliższej okolicy, ćwiczyli jak należy bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych i w jaki sposób poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza. W październiku pojechali na wycieczkę do Stacyjkowa w Rudach, podczas której zwiedzili zabytkową kolejkę wąskotorową, a przy okazji dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa na peronie.

- Koniec tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła” nie oznacza dla nas rozbratu z tematem bezpieczeństwa. Nasi uczniowie przez cały rok szkolny podczas spacerów i wycieczek korzystają z odblaskowych kamizelek, a tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym towarzyszy dzieciom na różnych przedmiotach - słyszymy w szkole.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry