Strona główna/Aktualności/Miasto/Oceń rybnicki ruch rowerowy

Oceń rybnicki ruch rowerowy

25.07.2022 Miasto

W ramach pierwszej edycji Rybnickiej Ankiety Rowerowej zbierane są opinie mieszkańców na temat warunków poruszania się rowerem w mieście.

Do pracy czy rekreacyjnie. Jak często jeździmy rowerami? Zdj. Wacław Troszka. - Zachęcamy do udziału w badaniu wszystkich zainteresowanych - zarówno osoby korzystające z roweru w codziennych dojazdach do pracy, rowerzystów rekreacyjnych, ale także osoby, które nie jeżdżą na rowerze. Każda opinia będzie dla nas bardzo ważna - przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki oficer rowerowy.
Rybnicka Ankieta Rowerowa jest anonimowa i zawiera pytania m.in. o cele i sezonowość korzystania z roweru, o najważniejsze oczekiwania związane z poprawą warunków jazdy na rowerze, czy o ścieżkę rowerową na Bulwarach nad Nacyną.

Ankietę można wypełnić do 31 sierpnia:

  • elektronicznie: ankieta
  • papierowo: w Halo! Rybnik (ul. Sobieskiego 20)

- Planujemy powtarzać badanie co dwa lata, aby sprawdzać, jak zmieniają się przyzwyczajenia i potrzeby mieszkańców w zakresie ruchu rowerowego. Chcemy, aby Rybnicka Ankieta Rowerowa na stałe wpisała się do miejskiego kalendarza, jako platforma dyskusji z mieszkańcami o przyszłości transportu rowerowego w Rybniku - dodaje Łukasz Karbowiński, rybnicki oficer rowerowy.

Badanie prowadzone przez pracowników Rybnickich Służb Komunalnych ma również służyć pomocą przy opracowaniu dokumentu „Polityka rowerowa miasta Rybnika - Strategia rozwoju ruchu rowerowego do 2030 roku”.

Opracowanie: Redakcja.

do góry