Strona główna/Aktualności/Miasto/Nauczyciele ZS nr 6 w Rybniku na szkoleniu na Teneryfie

Nauczyciele ZS nr 6 w Rybniku na szkoleniu na Teneryfie

10.03.2023 Edukacja

Stałe podnoszenie kompetencji i umiejętności zawodowych jest jednym z wielu priorytetów nauczycieli Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku. Biorąc udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, także zagranicznych, poszerzają swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje osobiste. Ostatnio wzięli udział w szkoleniu na Teneryfie.

Nauczyciele ZS nr 6 w Rybniku przy okazji szkolenia mają okazję podziwiać piękne widoki Teneryfy. Zdj. ZSnr 6

W lutym przedstawiciele placówki mieli okazję uczestniczyć w międzynarodowym szkoleniu organizowanym przez instytucję Europass Teachers Academy, która ma swoją siedzibę na Teneryfie.

W ramach kursu uczestnicy poznali nowoczesne aplikacje, które zastosowane w trakcie lekcji pomogą uatrakcyjnić jej przebieg, zwiększą aktywność uczniów, zmotywują ich do włączenia się w proces edukacyjny, zapobiegną rutynie i nudzie w trakcie przekazywania i przyswajania wiedzy przez podopiecznych.

Uczestnicy kursu poznali nowoczesne aplikacje. Zdj. ZSnr6

Podczas kursu nauczyciele zdobyli praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia elementów lekcji z uwzględnieniem celów taksonomii Blooma i wykorzystania poznanych aplikacji. Każdy z uczestników podczas szkolenia mógł znaleźć dla siebie odpowiednie narzędzia, wybrać te, które można zintegrować z klasą i zastosować w odniesieniu do potrzeb uczniów.

Przypomnijmy, że głównymi celem projektu Erasmus+ “Kształcenie i szkolenie zawodowe” jest poszerzenie kompetencji zawodowych oraz językowych nauczycieli przedmiotów zawodowych i przysposobienia do pracy poprzez udział w mobilnościach typu job shadowing oraz kursach kadry.

Celem projektu Erasmus jest poszerzenie kompetencji nauczycieli. Zdj. ZSnr 6

Projekt zakłada przeszkolenie 20 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz przysposobienia do pracy w wyżej wymienionym zakresie. Uzyskane dofinansowanie to ponad 38 tysięcy euro.

Warto podkreślić, że placówka umożliwia uczniom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, zdobycie wiedzy i umiejętności do funkcjonowania na otwartym rynku pracy. Proponuje młodzieży zdobycie interesujących zawodów.

Projekt zakłada przeszkolenie 20 nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Zainteresowanych szczegółami Zespół Szkół nr 6 zaprasza do osobistego kontaktu w ramach Dni Otwartych od 20-23 marca lub odwiedzenia strony internetowej czy profilu społecznościowego.

Janusz Rzymanek

Zobacz także

Rybniccy nauczyciele w Barcelonie
Rybniccy nauczyciele w Barcelonie

Rybniccy nauczyciele w Barcelonie

do góry