Strona główna/Aktualności/Miasto/Najmłodszy zespół redakcyjny w Rybniku

Najmłodszy zespół redakcyjny w Rybniku

30.11.2022 Miasto

To prawdopodobnie najmłodszy zespół redakcyjny w Rybniku. Uczniowie klasy II c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rybniku odwiedzili redakcję Gazety Rybnickiej, gdzie wcielili się w rolę dziennikarzy, fotoreporterów i grafików.

Klasa II c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku podczas wizyty w redakcji Gazety Rybnickiej. Zdj. AK

Chodzą dopiero do II klasy szkoły podstawowej, a już stworzyli sprawnie funkcjonujący zespół redakcyjny, który przygotował świetną gazetkę!

Najpierw wymyślili tytuł swojego czasopisma - "Gazeta Klasowa II C", a następnie rozpoczęli pracę - każdy w swoim dziale - wydarzeń, kultury, sportu i foto.

Młody zespół redakcyjny.

Graficzka przygotowała piękną świąteczną okładkę - bo to wydanie grudniowe, świąteczne. Dziennikarze działu wydarzeń udokumentowali ważne momenty z życia klasy i uczniów - m.in. wizytę Pana Pająka w szkole. 

Młodzi reporterzy sporo uwagi poświęcili piłce nożnej.

Dziennikarze działu kultury przedstawili m.in. niedawną wizytę klasy w Muzeum Rybnickim, zaś reporterzy działu sportowego pokazali w swoich pracach m.in. mistrzostwa świata w piłce nożnej, mecz koszykówki czy zajęcia z akrobatyki.

Uczniowie klasy 2c w redakcji Gazety Rybnickiej

Jeden z młodych reporterów przeprowadził wśród swoich kolegów i koleżanek sondę, pytając, jaki prezent chciałyby otrzymać od Św. Mikołaja, a pracę całego zespołu redakcyjnego udokumentowała na zdjęciach młoda fotoreporterka.

Dziennikarze działu sportowego

Oczywiście, jak na profesjonalą gazetkę przystało, na końcu jest też przygotowana przez jedną z uczennic stopka redakcyjna, z imionami wszystkich osób zaangażowanych w pracę młodego zespołu redakcyjnego.

Z niemałą satysfakcją uczniowie zobaczyli swoją złożoną, gotową gazetkę, wyświetloną przez obiektyw rzutnika.

Praca wre!

30 listopada, podczas wizyty w redakcji Gazety Rybnickiej klasy II c, której wychowawczynią jest Pani Ewa Cichecka, uczniowie zadali mnóstwo pytań redaktorowi naczelnemu i jako pierwsi w mieście zobaczyli, co będzie w nowej Gazecie Rybnickiej, która w formie papierowej będzie dostępna w Halo!Rybnik i bibliotece w piątek 2 grudnia. (AK)

Uczniowie zobaczyli efekty swojej pracy, a także to, co znajdzie się w grudniowej Gazecie Rybnickiej.

Oto stworzona przez uczniów "Gazeta Klasowa II c":

Gazeta klasy II c

5 zdjęć

Uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku podczas wizyty w redakcji "Gazety Rybnickiej" stworzyli swoją własną gazetkę.

 

do góry