Strona główna/Aktualności/Miasto/Msza na wodzie przy molo

Msza na wodzie przy molo

26.06.2022 Miasto

Po raz 14. odbyła się dzisiaj na Zalewie Rybnickim msza na wodzie. Tym razem w nowym miejscu, bo ołtarz zbudowany na kadłubach dwóch łodzi klasy omega przycumowano do niewielkiego molo w sąsiedztwie terenów Fundacji Elektrowni Rybnik.

Po raz pierwszy msza na wodzie odbyła się w nowym miejscu - w okolicach niewielkiego molo na wschodnim brzegu Zalewu Rybnickiego. Zdj. Wacław Troszka
Fundacja wsparła głównych organizatorów tego wyjątkowego nabożeństwa, czyli grupę zaangażowanych żeglarzy oraz dwie sąsiadujące z rybnickim morzem parafie w Chwałęcicach i w Rybnickiej Kuźni. Ich proboszczowie ks. Grzegorz Jagieł, pomysłodawca mszy na wodzie i ks. Andrzej Piszczek odprawili mszę razem z przewodniczącym koncelebrze ks. biskupem Grzegorzem Olszowskim.

Dzisiejszej mszy sprawowanej przez trzech kapłanów przewodniczył ks. biskup Grzegorz Olszowski. Zdj. Wacław Troszka

Uczestniczyła w niej liczna rzesza wiernych, wśród których byli też mieszkańcy ościennych miejscowości.
W czasie mszy modlono się m.in. za żyjących i zmarłych żeglarzy i wodniaków, a także instruktorów harcerstwa, żeglarstwa i ratownictwa. Modlono się również o pokój na Ukrainie, a także za walczący z rosyjskim okupantem naród ukraiński i przebywających poza Ukrainą uchodźców.

W tym wyjątkowym nabożeństwie wzięła udział rzesza wiernych z Rybnika i sąsiednich miejscowości. Zdj. Wacław Troszka
Kolejna 15. Msza na wodzie za rok, w ostatnią niedzielę czerwca.
(WaT)

Msza przy molo

26 zdjęć

Po raz 14. odbyła się dzisiaj na Zalewie Rybnickim msza na wodzie. Tym razem odbyła się w nowym miejscu, bo ołtarz zbudowany na kadłubach dwóch łodzi klasy omega przycumowano do niewielkiego molo w sąsiedztwie terenów Fundacji Elektrowni Rybnik.

do góry