Strona główna/Aktualności/Miasto/Motorowerzysta z 3 promilami rozbił się w Rybniku

Motorowerzysta z 3 promilami rozbił się w Rybniku

21.04.2023 Na sygnale

Motorowerzysta z blisko 3 promilami alkoholu zderzył się z osobówką na ulicy Konarskiego w Rybniku. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Rybniczanin jechał na motocyklu mając 3 promile alkoholu. Zdj. Policja Rybnik

Wczoraj, 20 kwietnia, około godziny 13.40, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Rybniku przy ulicy Konarskiego.

Okazało się, że 57-latek, jadąc w kierunku ulicy Paska, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym, którym kierował 68-latek.

Podczas rozmowy, mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Rybnika miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mężczyzna ma również czynny zakaz prowadzenia pojazdów - informuje Bogusława Kobeszko oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Policja apeluje, by po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu, samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie, jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry