Strona główna/Aktualności/Miasto/Morsowanie w rybnickiej „Czapce św. Mikołaja”

Morsowanie w rybnickiej „Czapce św. Mikołaja”

04.12.2022 Miasto

Pniowiec w Chwałęcicach, 4 grudnia godz. 14.00. Temperatura wody - około 4 stopnie. - To moje pierwsze morsowanie. Najtrudniejsza była pierwsza minuta, myślałam, że się poddam, ale udało się - mówi Julia Kretek z Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika, która morsowała dziś w ramach 21. charytatywnej akcji „Czapka św. Mikołaja”.

Tym razem do morsujących dołączyli wolontariusze "Czapki św. Mikołaja" charytatywnej akcji Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Dziś na Pniowcu w Chwałęcicach, jak w każdą jesienno-zimową niedzielę, morsowali członkowie rybnickiej grupy „Foczki i morsy”. Tym razem dołączyli do nich radni z Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika.

Morsowanie czas zacząć. Zdj. (S)

- To pierwsze z trzech morsowań na Pniowcu, jakie zaplanowaliśmy w ramach akcji „Czapka św. Mikołaja”, kolejne - w następną sobotę i niedzielę (10 i 11 grudnia - przyp. redakcji). Morsuję od roku i bardzo sobie chwalę tę formę aktywności, która pozwala również na fajną integrację z innymi morsującymi. Są tu dziś wolonatriusze naszej akcji, oczywiście w czapkach św. Mikołaja, a do puszki można wrzucić dowolne datki - opowiada Marta Pinior, przewodnicząca MRM Rybnika.

Do puszki można było wrzucić dowolne datki. Zdj. (S)

W dzisiejszym morsowaniu na Pniowcu wzięła również udział grupa osób, która wcześniej uczestniczyła w biegu barbórkowym. Nie zabrakło też osób w górniczych i mikołajkowych strojach. Zatem nic dziwnego, że humory morsującym dopisywały.

Morsowanie w górniczo-mikołajkowych strojach. Zdj. (S)

- Wolontariusze "Czapki" będą też uczestniczyć w świątecznych eventach odbywających się na rynku, ale zapraszamy też na „Disco lodowisko z MRM” na lodowisku MOSiR-u - zachęca Marta Pinior.

W rybnickich szkołach, przedszkolach i żłobkach prowadzona jest też zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie ważności. Szczegóły tegorocznej akcji „Czapka św. Mikołaja” tutaj

Podczas ubiegłorocznej akcji "Czapka św. Mikołaja" udało się zebrać ponad 16.300 złotych oraz towar o szacunkowej wartości 5 tys. złotych. Przygotowano 300 paczek żywnościowych i prezentowych dla potrzebujących rodzin i seniorów.

Uczestnicy morsowania na Pniowcu 4 grudnia. Zdj. (S)

Sabina Horzela-Piskula

Morsowanie w „Czapce św. Mikołaja”

19 zdjęć

Dziś (4 grudnia) na Pniowcu, jak w każdą jesienno-zimową niedzielę, morsowali członkowie rybnickiej grupy „Foczki i Morsy”. Tym razem dołączyli do nich radni z Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. To pierwsze z trzech morsowań na Pniowcu, jakie radni zaplanowali w ramach 21. charytatywnej akcji „Czapka św. Mikołaja” organizowanej przez MRM Rybnika. Wśród morsujących nie zabrakło uczestników dzisiejszego biegu barbórkowego. Część osób założyła okolicznościowe stroje i mikołajkowe czapki. Nastroje dopisywały...

do góry