Strona główna/Aktualności/Miasto/Matematyka w wakacje? Jest wiele korzyści!

Matematyka w wakacje? Jest wiele korzyści!

07.07.2022 Miasto

Dziś (7 lipca) odbyły się drugie zajęcia w ramach cyklu pod nazwą „Cyferkowa Biblioteka”. Zajęcia zostały zorganizowane przez Filię nr 18 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej we współpracy z Radą Dzielnicy Maroko-Nowiny. Tematem zajęć były figury geometryczne oraz cyferka 1.

Dzieci świetnie się bawiły podczas bibliotecznych zajęć. Zdj. Filip Kubala

Panie Teresa i Ola z fili biblioteki przygotowały ćwiczenia ruchowe, które miały pobudzić dzieci do działania i aktywnego udziału w całej zabawie. Tańczono, tworzono barwne korowody w rytm muzyki i śpiewano piosenki.

Różnego rodzaju aktywności fizyczne były przeplatane krótką przerwą, podczas której rodzice dzieci biorących udział w warsztatach czytali dla nich książki i wierszyki o liczbach. Rodzice, poza czytaniem książek byli także bardzo mocno zaangażowani w pozostałe formy zajęć.

Na pytanie skąd pomysł na zajęcia związane z matematyką organizatorzy wskazali korzyści z nauczania dzieci poprzez zabawę.

W planie znalazły się też: malowanie przez dzieci figur geometrycznych oraz tor przeszkód, na którym dzieci mogły spróbować swoich sił z czasami skomplikowanym układem.

Atrakcji nie brakowało. Zdj. Filip Kubala

Filip Kubala, praktykant, student Uniwersytetu Śląskiego

Wakacje w Rybniku z Cyferkową Biblioteką

12 zdjęć

Zajęcia w ramach wakacyjnego cyklu pod nazwą „Cyferkowa Biblioteka” zostały zorganizowane przez Filię nr 18 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej we współpracy z Radą Dzielnicy Maroko-Nowiny.

do góry