Strona główna/Aktualności/Miasto/Masłowski: Sprzątajmy swoje osiedla! Jest petycja w (..)

Masłowski: Sprzątajmy swoje osiedla! Jest petycja w sprawie kaucji na butelki po "małpkach"

22.04.2023 Miasto

Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika zachęca do sprzatania własnych osiedli. - Nie trzeba iść do lasu, to nasze najbliższe otoczenie zalewa syf - zauważa Masłowski, który już wczoraj w przeddzień "Dnia Ziemi" na osiedlu przy ulicy Kilińskiego zebrał trzy worki śmieci, 130 butelek, w tym 100 małpek, czyli małych butelek po napojach alkoholowych. Dlatego zachęca do wsparcia petycji dotyczącej przywrócenia do projektu ustawy kaucji na jednorazowe opakowania szklane.

Piotr Masłowski posprzątał swoje osiedle w przeddzień Dnia Ziemi.

Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika w piątek 21 kwietnia, w przeddzień "Dnia Ziemi", wspólnie z Łukaszem Osmalakiem, radnym powiatu mikołowskiego, zakasał rękawy i posprzątał osiedle przy Kilińskiego. W krótkim czasie panowie nazbierali trzy worki śmieci.

- W zasadzie przy dwóch blokach zebraliśmy też 130 butelek w tym około 100 małpek, czyli buteleczek po napojach alkoholowych - mówi Piotr Masłowski.

Zebrał trzy worki śmieci i 100 małpek

- To pokazuje, że w planowanym systemie kaucyjnym muszą znaleźć się takie niestandardowe opakowania, bo to główny problem. Z niejasnych powodów takie szkło wypadło z rządowych planów, a nasze otoczenie pokazuje, że poza śmieciami z plastiku to jest największy problem - zauważa Piotr Masłowski.

Na facebooku założył wydarzenie, w którym zachęca do sprzątania swojego najbliższego otoczenia, wysyłania zdjęć i wspierania petycji o przywróceniu do projektu ustawy kaucji na jednorazowe opakowania szklane.

Piotr Masłowski sprzątał osiedle wspólnie z Łukaszem Osmalakiem.

- 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. W zeszłym roku zaskoczyłem wielu odbiorców swojej strony tym, ile śmieci udało mi się zebrać wokół dwóch bloków na Kilińskiego. W tym roku zachęcam Was do dołączenia się i zbierania śmieci na swoich osiedlach, zwłaszcza niezwrotnego szkła. Nie trzeba iść do lasu, to nasze najbliższe otoczenie zalewa syf. Prześlijcie mi zdjęcia ze zbiórek, zrobimy galerię i wesprzemy promocyjnie petycję w sprawie kaucji na butelki po tzw. małpkach! - czytamy w opisie akcji.

Tutaj znajdziecie wydarzenie na facebooku: AKCJA SPRZĄTANIA

Tutaj znajdziecie petycję w sprawie małpek: PETYCJA 

 

do góry