Strona główna/Aktualności/Miasto/Lodowisko w Rybniku już zadaszone. Sezon na łyżwy uda (..)

Lodowisko w Rybniku już zadaszone. Sezon na łyżwy uda się wydłużyć

30.08.2022 Miasto

Nieco cieplejsza, deszczowa aura w zimie nie będzie już tak bardzo przeszkadzać użytkownikom lodowiska w Rybniku. Dzięki zadaszeniu uda się z pewnością znacznie wydłużyć sezon. Na sezonowym, sztucznym lodowisku obok kąpieliska Ruda kończą się prace związane z zadaszeniem obiektu.

Lodowisko w Rybniku już pod dachem. Zdj. Michał Koczy

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda kończą się prace związane z zadaszeniem obiektu.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony. Dodatkowo nie będą się zdarzały przerwy w jego funkcjonowaniu, co z powodów atmosferycznych miało miejsce w przeszłości. W związku z tym mamy nadzieję, że wzrośnie liczna osób korzystających z lodowiska, a jego utrzymanie powinno pochłaniać mniej energii i wynik finansowy z tego powodu powinien się poprawić -przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR-u.

Koszt inwestycji to blisko 850 tysięcy złotych. Zdj. Michał Koczy

Obecnie firma przeprowadzająca inwestycję, usuwa usterki wskazane podczas odbioru budowlanego. W dalszym etapie będą domykane sprawy formalne, związane m.in. z uzyskaniem zgody na użytkowanie obiektu.

Koszt inwestycji to blisko 850 tys. zł, a prace ruszyły w maju tego roku.

- Oczywiście planujemy otwarcie lodowiska, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Jako że nawierzchnia jest dwufunkcyjna (boisko-lodowisko), w okresie wiosenno-letnim z obiektu będą korzystać młodzi piłkarze, tak jak to było do tej pory - dodaje zastępca dyrektora MOSiR.

Lodowisko w Rybniku - dane technicznie:

  • powierzchnia zabudowy: 993 m2,
  • kubatura: 8 602 m3,
  • gabaryty: długość - 45 m, szerokość - 22 m, wysokość - 11 m,
  • konstrukcja: stalowa, ramowa oparta na stopach fundamentowych żelbetowych,
  • ściany zewnętrzne: wykonane z powłoki namiotowej obustronnej, powlekanej PCV i lakierowanej. Do wysokości 2,5 m istnieje możliwość ręcznego rolowania ścian i zabezpieczenia pasami - w celu otwarcia obiektu w okresie letnim.

Opracowanie Redakcja

Lodowisko w Rybniku pod dachem

7 zdjęć

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda kończą się prace związane z zadaszeniem obiektu.

 

do góry