Strona główna/Aktualności/Miasto/Leoś jest wojownikiem! Od urodzenia walczy z (..)

Leoś jest wojownikiem! Od urodzenia walczy z trudnościami, ale zostanie strażakiem

14.08.2022 Miasto

Leoś mówi, że zostanie strażakiem i pręży małe muskuły. Chłopczyk jest prawdziwym wojownikiem. Urodził się jako wcześniak, dlatego od urodzenia walczy z różnymi trudnościami. Radzi sobie dzielnie! Malec witał dziś z szerokim uśmiechem wszystkich gości „II Charytatywnego Festynu Razem dla Leosia Wojownika”, który zorganizowano przy OSP w Golejowie.

Leoś Wojownik ze swoimi rodzicami. Zdj. Aleksander Król

Leoś ma 5,5 roku. Nie raz siedział już za kierownicą wielkiego wozu strażackiego. Zamierza, tak jak jego tata, zostać strażakiem. Dziś był wyjątkowo szczęśliwy, bo na wielki plac przez remizą w Golejowie zajechało wiele czerwonych wozów na sygnale.

- Jest szczęśliwy, że festyn jest dla niego - mówi Martyna Trybuś, mama Leosia, dodając, że dzięki festynowi, a raczej datkom, zbieranym do puszek, jej synek będzie lepiej słyszał.

Leoś pręży muskuły. Kiedyś będzie strażakiem. Zdj. Aleksander Król

- Potrzebuje nowych, lepszych jakościowo aparatów słuchowych, do których później będzie podpięty specjalistyczny mikrofon, który pomaga w słyszeniu. Ale nie ukrywamy, że są też stałe koszty rehabilitacji i leczenia. Jednak oprócz spraw finansowych, Leoś ma ogromną radość, że właśnie dla niego ludzie przychodzą, bawią się. To dla nas ważne - mówi Martyna Trybuś.

Podczas festynu był i pokaz militarny. Zdj. Aleksander Król

A na "II Charytatywny Festyn Razem dla Leosia Wojownika" przybyło naprawdę wielu. Samych strażaków było około 100 z 13 jednostek!
Tata Leosia, Marcin Nowak, strażak z OSP Golejów, cieszy się że może liczyć na wsparcie kolegów strażaków z całego Rybnika.

- Przez ostatni tydzień, a nawet półtorej, w jednostce w Golejowie poświęciliśmy naprawdę dużo, czasu, by wszystko pięknie zorganizować. Począwszy od prezesa, wiceprezesa, naczelnik, cały zarząd, nawet Filip, który choruje, młodzieżówka, ludzie spoza zarządu, wiele osób pomogło. Obiekt jest duży, każdy coś robił. Kosiliśmy trawę, drzewka posadziliśmy przed remizą, trzeba było przywieźć towar, wszystko zaplanować... Cała jednostka OSP Golejów zasługuje na wielki medal! - mówi Marcin Nowak, dziękując też strażakom z innych rybnickich jednostek.

Dodaje, że podczas festynu widać integrację mieszkańców. - My próbujemy wyjść do społeczeństwa, bo nic w naszej dzielnicy się nie dzieje - dodaje.

Aleksander Król

II Festyn Charytatywny Razem dla Leosia Wojownika w Golejowie

23 zdjęcia

W niedzielę 14 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku Golejowie odbył się II Festyn Charytatywny Razem dla Leosia Wojownika. To dzielny 5-latek, który kiedyś, tak jak jego tata, będzie strażakiem.

do góry