Strona główna/Aktualności/Miasto/Kraksy na drodze regionalnej w Rybniku

Kraksy na drodze regionalnej w Rybniku

30.01.2023 Miasto

Rybnicka policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do pogarszających się warunków pogodowych. W sobotę 28 stycznia około godziny 22.00 na Drodze Regionalnej doszło aż do trzech kolizji drogowych.

Śnieg i marznący deszcz zdecydowanie nie są sprzymierzeńcami kierowców. W sobotę przekonali się o tym kierowcy, którzy jadąc rybnicką dwupasmówką nie zdjęli nogi z gazu. Około godziny 22.00 na rybnickim fragmencie drogi regionalnej Pszczyna - Racibórz doszło aż do trzech kolizji. 

W sobotę na drodze regionalnej w Rybniku doszło do trzech kolizji. Zdj. KMP Rybnik

24-letnia mieszkanka Żor, kierująca pojazdem osobowym marki opel, jadąc w kierunku Żor, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w barierę energochłonną. Droga w tym miejscu była oblodzona - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Samochód uderzył w barierę energochłonną. Zdj. policja Rybnik

Następnie doszło do drugiej kolizji, gdzie 32-letni mieszkaniec Bielska-Białej, jadąc w stronę Żor, również nie zważając na aurę jechał zbyt szybko w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne. Kolejną kolizję spowodował 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, kierujący bmw.

Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Zdj. KMP Rybnik

- Pamiętajmy, że opady śniegu czy deszczu sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie są w stanie od razu zatrzymać pojazdu. Czas hamowania znacznie się wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie - przypomina rybnicka policja.

Stróże prawa apelują też do pieszych, którzy wchodząc na jezdnię, powinni pamiętać, że na śliskiej, mokrej nawierzchni droga hamowania pojazdów wydłuża się nawet o kilkanaście, czy kilkadziesiąt metrów. Niebagatelnego znaczenia nabierają również wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe przy naszej odzieży, torbach i plecakach.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry