Strona główna/Aktualności/Miasto/Korepetycje mają moc! A darmowe jeszcze większą. Rusza (..)

Korepetycje mają moc! A darmowe jeszcze większą. Rusza kalendarz korepetytora

27.09.2022 Miasto

W świetlicach środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Uskrzydleni wychowawcy obejmują opieką blisko 90-cioro dzieci i mimo szczerych chęci nie zawsze udaje się im poświęcić wystarczającą ilość czasu, żeby poćwiczyć z dzieckiem materiał szkolny czy dodatkowo coś wytłumaczyć. Receptą na to ma być "kalendarz korepetytora". 1 października Stowarzyszenie Uskrzydleni uruchomi program pozyskiwania wolontariuszy-korepetytorów, którzy będą udzielali świetlicowym dzieciom DARMOWYCH indywidualnych lekcji.

Korepetytorzy będą udzielali świetlicowym dzieciom darmowych indywidualnych lekcji. Zdj. Stowarzyszenie Uskrzydleni

- Nasze skrzydła mają ograniczone moce, dlatego chcemy zaprosić do świetlic osoby, które zechcą zaangażować się w pomoc. Niestety realia są takie, że na trzydziestoosobową grupę przypada dwóch wychowawców i efektywna pomoc w nauce jest trudna do osiągnięcia - mówi Anna Tęcza - prezeska Stowarzyszenia.

- W jednym czasie, przy jednym stoliku pomagamy kilku osobom w liczeniu ułamków, w napisaniu rozprawki, wyliczeniu, która z liczb pierwiastkowanych jest liczbą wymierną, i zrobieniu plakatu na temat wybranego parku krajobrazowego. Myślę, że każdy kto, kiedykolwiek odrabiał zadania domowe z dzieckiem, potrafi to sobie wyobrazić - dodaje.

Oto recepta na wyrównywanie szans naszych podopiecznych: kalendarz korepetytora. 1 października 2022 Stowarzyszenie Uskrzydleni uruchomi program pozyskiwania wolontariuszy-korepetytorów, którzy będą udzielali świetlicowym dzieciom DARMOWYCH indywidualnych lekcji.

- Wiemy, że koszt korepetycji to ok. 50-100 zł za jedną godzinę lekcyjną. To spory wydatek, tym bardziej, że lekcje muszą być prowadzone regularnie, więc koszt miesięczny rośnie. Sytuacja finansowa rodzin naszych wychowanków sprawia, że nie jest to wydatek pierwszej potrzeby - mówi Agnieszka Frydecka - wiceprezes Stowarzyszenia.

Nabór korepetytorów będzie prowadzony na stronie www.uskrzydleni.pl za pomocą systemu rezerwacji on-line. Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na wprowadzenie innowacji w organizacjach pozarządowych zorganizowanym przez FOPSZ i tak powstało miejsce sieciowania wychowanka z potencjalnym korepetytorem.

Na stronie umieszczono kalendarze ośmiorga dzieci objętych programem. Kilkoma kliknięciami można potwierdzić chęć pomocy konkretnemu dziecku. Kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, a po pozytywnej weryfikacji zostanie z nimi podpisana umowa wolontariatu. Korepetycje mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i on-line.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i podzielenia się dobrem! - zachęca Stowarzyszenie Uskrzydleni.

Opracowanie Redakcja

do góry