Strona główna/Aktualności/Miasto/Koła olimpijskie na rondzie w Rybniku. Będą jeszcze (..)

Koła olimpijskie na rondzie w Rybniku. Będą jeszcze dżudocy

29.12.2022 Miasto

Wielkie olimpijskie koła stanęły już na rondzie na skrzyżowaniu ulicy Zebrzydowickiej i Budowlanych w Rybniku. Po Nowym Roku pojawią się tu jeszcze dżudocy.

Koła olimpijskie już na rondzie przy Zebrzydowickiej. Zdj. AK

Kierowcy kręcą się już wokół wielkich kół olimpijskich, które zainstalowano na wyspie ronda u zbiegu Zebrzydowickiej i Budowlanych. Po Nowym Roku pojawią się tu jeszcze dżudocy. Kolejna sportowa instalacja nie tylko upamiętni olbrzymie tradycje judo w Rybniku i działające tu kluby ale też będzie przypominać o ostatnim sukcesie trójki olimpijczyków z Rybnika - Julii Kowalczyk, Agaty Perenc i Piotra Kuczery, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Koła zostały ocynkowane i pomalowane proszkowo. Rzeźba dżudoków czeka jeszcze na cynkowanie i malowanie, które zabezpieczy ją przed warunkami atmosferycznymi - mówi Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zieleni Miejskiej w Rybniku.

Na rondzie pojawi się jeszcze rzeźba z dżudokami.

Okrągłe skrzyżowanie odtąd będzie zwać się "Rondem Olimpijskim", o czym zdecydowali radni miejscy na listopadowej sesji, choć nie podobało się to przedstawicielom rad dzielnic Zebrzydowice i Maroko-Nowiny, które chciały utrzymania dawnej nazwy "Rondo Zebrzydowickie".

W przyszłości w okolicy skrzyżowania pojawi się jeszcze tablica upamiętniająca wszystkich rybnickich olimpijczyków. 

Aleksander Król

Koła olimpijskie na rondzie przy Zebrzydowickiej

6 zdjęć

Kierowcy kręcą się już wokół kół olimpijskich, które pojawiły się na rondzie przy Zebrzydowickiej.

do góry