Strona główna/Aktualności/Miasto/„Kobieta z ikrą” - regionalna konferencja w Rybniku

„Kobieta z ikrą” - regionalna konferencja w Rybniku

10.10.2022 Miasto

21 października w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu spotkają się aktywne mieszkanki naszego regionu, by wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o wsparciu, rozwoju i wspólnych projektach, ale też by nawiązywać relacje biznesowe i prywatne. Gościem specjalnym będzie dziennikarka Dorota Warakomska.

Uczestniczki konferencji z 2018 roku. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest bizneswoman Magdalena Moczała.

- W biznesie, jak i prywatnie, bardzo ważne są dla mnie relacje. To dzięki nim możemy się rozwijać, realizować… Jakiś czas temu zwróciłam uwagę, że w Rybniku nie było żadnej inicjatywy, która wspierałaby kobiety - te przedsiębiorcze, zarządzające, na wysokich stanowiskach, opiniotwórcze, działające w organizacjach pozarządowych... Wspólnie z grupą energicznych pań postanowiłyśmy więc działać. Tak zrodziła się idea cyklicznych, merytorycznych spotkań pod nazwą „Kobieta z ikrą”. Zaangażowałyśmy w projekt organizacje pozarządowe, miasto, wiele instytucji i firm. Po raz kolejny organizujemy konferencję wspólnie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS - mówi rybniczanka.

Magdalena Moczała współprowadzi wiele projektów inwestycyjnych - ostatni to modernizacja biurowca PKS w centrum miasta, gdzie siedzibę ma rybnicka firma Hostersi, ale też przebudowa hotelu Rondo, gdzie powstało Osiedle Parkowa, czy wybudowanie ośrodka wypoczynkowego w Sarbinowie.

Spotkania są okazją do wymiany doświadczeń i ciekawych rozmów. Zdj. Sebastian Brzezina

Dwie edycje spotkań z cyklu „Kobieta z ikrą” zgromadziły około 300 uczestników, a gośćmi specjalnymi byli Jacek Santorski i Katarzyna Miller.

Nowością tegorocznej edycji będzie część poświęcona biznesom, które rozwiązują problemy społeczne. Aleksandra Kompała, prowadząca kawiarnię „Siles(i)ja” na rybnickim Paruszowcu, Agata Marszałek, członkini zarządu rybnickiej spółdzielni socjalnej „Z Ikrą” oraz Kinga Jureczko-Kowalska - prezes stowarzyszenia „Ku Naturze Żory”, działającego przy Leśnej Szkole Podstawowej w Żorach, opowiedzą o swojej drodze do społecznego biznesu oraz o tym, jak zarabiać i jednocześnie zmieniać świat na lepsze. Gościem specjalnym będzie Dorota Warakomska, ale zaplanowano też pokaz mody i tańca oraz zwiedzanie Hoymy.

„Kobieta z ikrą” - 21 października

 • 12.00 - Otwarcie konferencji przez Prezydenta Miasta Piotra Kuczerę
 • 12.20 - Blok: Kobieta i rozwój
  Debata „Przyszłość jest kobietą” - z udziałem inspirujących kobiet: bizneswoman Magdaleny Moczały, psycholożki biznesu Magdaleny Kraczli, specjalistki dermatologii i medycyny estetycznej Marii Weryńskiej-Kalemby i dyrektorki generalnej Rezydencji Luxury Hotel, specjalistki od kreowania własnej marki Ewy Rogali
 • 13.30 - Ekonomia społeczna jest kobietą
  Przedsiębiorczynie społeczne z naszego subregionu odpowiedzą na pytanie, czy i w jaki sposób biznes może rozwiązywać również problemy społeczne
 • 14.00 - Przerwa kawowa
 • 14.30 - Gość specjalny Dorota Warakomska - dziennikarka, komentatorka, publicystka, doradczyni medialna, trenerka wystąpień publicznych, wykładowczyni, mówczyni inspiracyjna, która poprowadzi:
  "Power speech - śmiało, mów własnym głosem", czyli: jak mówić, by być usłyszaną, zrozumianą i skuteczną? Jak zdobyć się na odwagę, by przeprowadzać zmiany w sobie i we własnym życiu? Jak obudzić w sobie moc i sprawić, aby Twoje skrzydła rosły? Jak mierzyć się z tym co przeraża?
 • 15.50 - Blok: Beauty i moda - Jak lepiej zrozumieć siebie? Wpływ ubioru na umysł, ciało i zachowanie kobiety - samoświadomość w kreowaniu własnego wizerunku. Prowadząca - Izabela Jałowiecka - z wykształcenia ekonomistka, specjalistka od nieruchomości, projektantka, twórczyni marki odzieżowej Furelle
 • 16.10 - pokaz mody marki Furelle
 • 16.30 - pokaz taneczny
 • 16.40 - zakończenie konferencji i zaproszenie do zwiedzania Zabytkowej Kopalni „Ignacy” wspólnie z rybniczanką Małgorzatą Płoszaj.

Konferencję poprowadzi - Aleksandra Klich - dziennikarka, autorka kilku książek, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”, sekretarz Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” - ogólnopolskiej nagrody dla najlepszej biografii roku.

JAK ZDOBYĆ ZAPROSZENIE?

Należy zarejestrować się przez EVENEĘ, klikając w link
Możliwość rejestracji i pobrania biletu kończy się 20.10.2022 o godz. 12.00 (liczba miejsc jest ograniczona).

Głównymi organizatorami konferencji są: Wysokie Obcasy, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, DMS Sp. z o.o.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Opracowanie: Redakcja.

Zobacz także

Magdalena Moczała: Spełniam swoje marzenia
Magdalena Moczała: Spełniam swoje marzenia

Magdalena Moczała: Spełniam swoje marzenia

do góry