Strona główna/Aktualności/Miasto/Kładą posadzki w "Powstańcach". Nowa sala I LO w Rybniku (..)

Kładą posadzki w "Powstańcach". Nowa sala I LO w Rybniku w październiku

25.07.2023 Edukacja

Kładą już posadzki w budowanej przy I LO w Rybniku nowej sali gimnastycznej. Wszystko wskazuje na to, że obiekt będzie gotowy w październiku.

Trwa budowa sali I LO w Rybniku. Zdj. Michał Koczy

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku mają na co się cieszyć. Na terenie ich szkoły powstaje sala sportowa z widownią wraz z niezbędnymi pomieszczeniami towarzyszącymi, w tym m.in. salką fitness. Obiekt połączony będzie z budynkiem szkoły, a towarzyszące pomieszczenia zapewnią wygodę i funkcjonalność podczas zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Intensywne prace wykonywane są wewnątrz budynku. Zdj. Michał Koczy

- Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, prace miały zakończyć się w czerwcu, jednak cykl edukacyjny placówki i występujące warunki atmosferyczne - począwszy od podpisania umowy do dnia dzisiejszego - okresowo wymusiły przerwanie prac. Planowany termin zakończenia robót określa się na październik. Aktualnie wykonawca realizuje intensywne prace wykończeniowe wewnątrz obiektu, trwa kładzenie posadzek i tynkowanie - tłumaczy Urszula Grzenik, zastępca dyrektora Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika.

- Dotychczasowe wydatkowanie środków kształtuje się na poziomie 45%, a rzeczowe wykonanie można szacować na poziomie co najmniej 60 % - dodaje Urszula Grzenik.

Przypomnijmy, że budynek tworzyć będą dwa łączące się prostopadłościany kryte płaskim dachem, osłoniętym ścianami attykowymi. Wejście zlokalizowane będzie pod przewiązką, która połączy salę ze szkołą. Budynek będzie mieć trzy kondygnacje. Co ważne, obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Będzie winda, a komfort korzystania z obiektu ułatwi przejrzysty, logiczny układ pomieszczeń i brak barier architektonicznych.

Sala gimnastyczna I LO w Rybniku będzie gotowa w październiku. Zdj. Michał Koczy

Prace warte 8 254 177,49 zł wykonuje wybrana w przetargu wodzisławska firma F-BUD FIBIC SP. J., która wyposaży obiekt także w niezbędne instalacje (w tym system nagłośnienia sali) oraz wykona drogę wewnętrzną jako dojazd do parkingu i placu ppoż. na dziedzińcu. Inwestycja obejmuje także nowe zagospodarowanie terenu przyległego, w tym montaż elementów małej architektury oraz nasadzenia drzew.

Otwarcie obiektu dla uczniów planowane jest w ostatnim kwartale bieżącego roku. Na realizację inwestycji Miasto Rybnik otrzymało dofinansowanie w kwocie 1 963 915 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2022.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry