Strona główna/Aktualności/Miasto/Kierowcy nie stracą już kół na ulicach Damrota i Na (..)

Kierowcy nie stracą już kół na ulicach Damrota i Na Górze

22.11.2022 Miasto

Kierowcy nie stracą już kół na ulicy Damrota i nie wpadną w dziury na ulicach Ogródki i Na Górze. W tym roku na wszystkich tych drogach wylano nowy asfalt. Wcześniej naprawiono chodniki.

Inwestycje zmieniające komfort życia są bardzo istotne - mówi Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika

- Wykonywanie lokalnych inwestycji polepszających komfort życie mieszkańców jest bardzo ważne. Takich spraw w mieście jest dużo, stąd cieszy każda sprawa, którą udaje się na przestrzeni kadencji doprowadzić do finału - mówi Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika.

Ulica Damrota po remoncie. Zdj. AK

Ulica Damrota przypominała wcześniej szwajcarski ser, dziś jest równa jak stół. Wykonany w tym roku remont nawierzchni bitumicznej kosztował ponad 145 tys. zł. Wcześniej, bo w 2018 wyremontowano chodnik za ponad 100 tysięcy złotych.

Ulica Ogródki wyremontowana w 2022 roku. Zdj. AK

Podobne zmiany zaszły w tym roku na ulicy Ogródki, gdzie nowa nawierzchnia kosztowała ponad 171 tys. zł. Z kolei remont chodnika wykonany 4 lata wcześniej - 197 tys. zł. Przy okazji zachowano drzewa, na którym zależało mieszkańcom.

Droga rowerowa na ulicy Na Górze. Zdj. AK

Efektownie wygląda dziś wyremontowana ulica Na Górze, bo na nowym asfalcie wymalowano czerwoną trasę rowerową. Tegoroczny remont drogi pochłonął 183 tys. zł, a wcześniejszy remont chodnika z jednej strony 141 tys. złotych (2018 r.). (AK)

Efektowna ulica Na Górze w Rybniku. Zdj. AK

do góry