Strona główna/Aktualności/Miasto/Kierowca z 3 promilami rozbijał się w Przegędzy

Kierowca z 3 promilami rozbijał się w Przegędzy

12.03.2024 Na sygnale

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał 34-letni kierowca opla, który uderzył w ogrodzenie posesji w Przegędzy na ulicy Leszczyńskiej.

Kierowca z 3 promilami wjechał w ogrodzenie. Zdj. policja Rybnik

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 17.30 w Przegędzy na ulicy Leszczyńskiej.

- Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący oplem jadąc ulicą Mikołowską, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co utracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rów melioracyjny i uderzył w ogrodzenie posesji - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 34-letniego mieszkańca Bytomia blisko trzy promile. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi dwuletni pobyt w więzieniu.

Kierowca miał wiele szczęścia. Zdj. Policja Rybnik

- Tym razem kierujący miał wiele szczęścia i wskutek zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Jest to śmiertelne zagrożenie zarówno dla samego kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego - przestrzega rybnicka policja.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry