Strona główna/Aktualności/Miasto/Karuzela jak rakieta wylądowała na rybnickim rynku

Karuzela jak rakieta wylądowała na rybnickim rynku

15.12.2022 Miasto

Przypomina trochę rakietę gotującą się do startu i na różne jaskrawe kolory rozświetla rybnicki rynek. 30-metrowa karuzela swing tower już stoi na rybnickim rynku. Wystartuje już jutro, w piątek 16 grudnia.

Karuzela już stoi na rynku. Zdj. AK

Świecący na różne kolory szkielet karuzeli robi wrażenie. Góruje nad kamieniczkami. Z pewnością z góry będzie fantastyczny widok. 

Siedziska wraz z koroną karuzeli łańcuchowej, na której znajduje się 20 krzesełek będą mechanicznie podnoszone do góry, gdzie nastąpi powolny obrót o 360 stopni. Będzie kręcić się tak około trzy minuty, po czym korona karuzeli zjedzie w dół.

Świeci na różne kolory.

Z karuzeli nie będą mogły skorzystać dzieci o wzroście niższym niż 110 cm - te, które taki pułap osiągnęły, będą mogły „pokręcić się” tylko pod opieką dorosłych. Bez obaw - operator karuzeli nie zapomniał o najmłodszych - na środku rynku pojawi się jeżdżąca po torach kolejka. Taki przejazd będzie kosztować 12 zł. (OR)

Karuzela będzie czynna codziennie od 12.00 do 20.00 za wyjątkiem 24, 25 i 26 grudnia i zostanie z nami do 6 stycznia 2023 r. Koszt przejazdu karuzelą to 20 zł.

do góry