Strona główna/Aktualności/Miasto/Karty seniora znów do wzięcia w Rybniku

Karty seniora znów do wzięcia w Rybniku

21.02.2024 Miasto

Rybnicka Rada Seniorów wznowiła wydawanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Można ją otrzymać w każdy poniedziałek od 11.00 do 12.30 podczas dyżurów rady w rybnickiej bibliotece. 19 lutego odebrało ją 11 osób.

Karty seniora znów do wzięcia w Rybniku. Zdj. Wacław Troszka

Rybnicka Rada Seniora wydawała Ogólnopolską Kartę Seniora od września 2015 do kwietnia ubiegłego roku. W tym czasie pobrało ją ok. 12 tys. osób. 19 lutego, na mocy nowego porozumienia, rada wznowiła ich wydawanie.

- Karta upoważnia do zniżek w różnych miejscach nie tylko w naszym mieście, ale też w całym kraju, m.in. w sanatoriach, hotelach, kawiarniach, na basenach i różnych ośrodkach, które honorują taką kartę - wylicza Stefania Forreiter, przewodnicząca Rybnickiej Rady Seniorów.

Ogólnopolską Kartę Seniora można otrzymać w poniedziałki od 11.00 do 12.30 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szafranka 7, w pokoju nr 46 na I piętrze, gdzie odbywają się dyżury rady seniorów.

- Dla nas to również okazja do rozmów z seniorami, którzy przyjdą po karty i do prezentacji tego, jak działa nasza rada - dodaje przewodnicząca RRS.

Darmową kartę seniora mogą otrzymać mieszkańcy Rybnika, którzy ukończyli 60 lat.

Na stornie internetowej miasta w zakładce dla seniorów można znaleźć wszystkie szczegóły, w tym listę rybnickich placówek honorujących kartę.

Warto też dodać, że w Rybniku z ulg proponowanych w ramach programu „Rybnik przyjazny seniorom” mieszkańcy miasta mogą korzystać również na podstawie dokumentu ze zdjęciem (dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy), bez konieczności posiadania ogólnopolskiej karty seniora. Ta przydaje się w całej Polsce, bo z ulg można już skorzystać w ponad 3000 miejsc (lista tutaj). Szczegóły również na stronie Stowarzyszenia Manko, wydawcy magazynu „Głos Seniora”.

Ogólnopolska Karta Seniora. Mat. prasowe

Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana w ponad 200 miastach, które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, współfinansując wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora swoim mieszkańcom.

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry