Strona główna/Aktualności/Miasto/Karambol na Rudzkiej w Rybniku spowodował pijany kierowca

Karambol na Rudzkiej w Rybniku spowodował pijany kierowca

19.10.2022 Miasto

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 44-latek, który spowodował mały karambol na ulicy Rudzkiej w Rybniku. W wyniku wypadku kierująca uderzoną osobówką 54-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

 

Karambol na ulicy Rudzkiej w Rybniku. Zdj. policja Rybnik

Do wypadku doszło 18 października około godziny 16.00 w Rybniku na ulicy Rudzkiej.

Jak wynika z ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki kierujący osobówką, jadąc w kierunku ulicy Energetyków podczas zmiany pasa ruchu, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki ford focus.

Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do jazdy. Mieszkaniec Rybnika już nie pierwszy raz wsiadł za kierownicę na "podwójnym gazie" - informuje Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Samochody powpadały na siebie. Zdj. policja Rybnik

W wyniku zderzenia pojazdów, ranna została 54-latka, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Dodatkowo, kierująca fordem najechała na tył pojazdu marki skoda fabia, której kierująca z kolei uderzyła w volkswagena.

Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Zdj. policja Rybnik

Rybniccy śledczy wyjaśniają teraz szczegółowo okoliczności tego wypadku.

- Apelujemy o ostrożność na drogach. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim jazda pod wpływem alkoholu, to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego - przypomina rybnicka policja.

Opracowanie Redakcja

Policja apeluje o ostrożność. Zdj. KMP Rybnik

do góry